Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві представники видобувних компаній та ОТГ зустрілися за “круглим столом”

У Полтаві відбувся круглий стіл “Управління ресурсами: децентралізація, рента, видобуток“. Захід провела Полтавська філія Суспільної служби України в рамках проекту «Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні: регіональний вимір».

Учасників поінформували про те, що 18 вересня Верховна Рада прийняла прийняла Закон «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях», який імплементує стандарти Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні, у тому числі найкращі практики інших країн, зобов’язує відкривати бенефіціарних власників, інформацію про контракти та звітувати за кожною ліцензією. Прийняття цього документу дозволить побачити, в яких компаніях є «сплячі» ліцензії.

Представники видобувних компаній та ОТГ, представник Громадської ради при обласній раді ділилися досвідом співпраці та використання рентних платежів, дискутували стосовно порядку видачі спеціальних дозволів на користування надрами для видобутку корисних копалин. 

Заступник Директора ліцензійної та міжнародної діяльності Державної служби геології та надр України Ігор Тимошенко розповів про Порядок видачі спеціальних дозволів на користування надрами для видобутку корисних копалин  та коли нарешті  запрацюють електронні аукціони. Сподіваються, що це буде в листопаді.

“Громади повинні навчитися використовувати рентні платежі ефективно, тобто додатково до рентних коштів шукати співфінансування з інших джерел для втілення інфраструктурних проектів”, – зазначає ГО «Нова енергія» Віталій Філенко.

Захід відбувся за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Великої Британії через проект «Ефективне управління державними фінансами», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) Gmb.