Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві покажуть “Донбас” Сергія Лозниці: де та коли дивитись

Фільм-відкриття Канського кінофестивалю вечері розпочнуть показувати у полтавських кінотеатрах.

“Донбас” Сергія Лозниці отримав приз за кращу режисуру в програмі «Особливий погляд» на кінофестивалі, де відбулася світова прем’єра фільму. Там пройшло два покази, які відвідали 2100 осіб. Після прем’єри фільму голова журі «Особливого погляду» Бенісіо дель Торо аплодував фільму стоячи.

Сеанси: Wizoria Kolos Cinema — 18.10, Multiplex Екватор — 20:40.

Згідно з даними “Вікіпедії”, 29 серпня 2018 року Український Оскарівський Комітет оголосив фільм «Донбас» національним претендентом від України на номінацію премії «Оскар» в категорії «Найкращий фільм іноземною мовою». У жовтні цього ж року фільм пройшов кваліфікаційний відбір та ввійшов до «довгого списку» номінантів.

Фільм складається з низки епізодів, у яких засобами ігрового кіно відтворені справжні історії, що трапилися на окупованих територіях сходу України. Кілька героїв пов’язують епізоди між собою і передають одне одному, немов естафетну паличку, увагу глядачів.

Фільм став одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно. У листопаді 2017 року Держкіно уклало договір про надання частки державного фінансування зйомок фільму. Загальний кошторис проекту склав 71 млн 340 тис. гривень, з них українського фінансування — 16,7 млн грн.

Відразу після прем’єри стрічки на Каннському міжнародному кінофестивалі у травні 2018 року, більшість західних кінокритиків схвально відгукнулися про фільм. Так провідний кінокритик впливового британського видання The Guardian Пітер Бредшоу сказав що фільм „Донбас“ — це зворотна сторона медалі буйного бачення Кустурицею хаотичної війни в колишній Югославії. „Донбас“ є недосконалим, але яскравим досягненням»