Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві інспекторів Держпраці навчають ефективній комунікації у конфліктних та стресових ситуаціях

Сьогодні, 30 жовтня, на базі Управління Держпраці у Полтавській області розпочався триденний тренінг для інспекторів про незадекларовану працю та навички міжособистісного спілкування.

Захід проходить у рамках Проекту ЄС-МОП “Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці”.

“Дуже важливо інспекторам праці вміти ефективно комунікувати. Якщо відсутня комунікація між інспектором і керівником підприємства, можна звести нанівець усі результати перевірки. Я вдячний організаторам, що для проведення семінару вони вибрали саме Полтаву. У нас є можливість залучити до навчання максимальну кількість інспекторів з Полтавської області”, – сказав начальник Управління Держпраці у Полтавській області Сергій Щербак.

Крім інспекторів з Полтавської області, на тренінг приїхали представники з Сумської, Миколаївської, Херсонської, Дніпропетровської областей.

Перед початком заходу, директор Департаменту з питань праці Центрального апарату Держпраці Ігор Дегнера зауважив, що в Україні питання легалізації праці стоїть дуже гостро. За різними оцінками, в Україні сьогодні працює близько 5 млн неоформлених працівників.

“Це великий виклик, бо незареєстрована праця – це несплата податків і відсутність надходжень до Пенсійного фонду. Сьогоднішній проект спрямований на те, щоб посилити спроможність інспекторів виявляти різні види незадекларованої праці. Основний аспект- це вивчення зарубіжного досвіду: як це відбувається в європейських країнах”, – розповів Ігор Дегнера.

Він також додав, що найгостріше ця проблема наявна у галузях сільського господарства, ресторанно-готельному бізнесі, місцях громадського харчування та будівництві.

У свою чергу тренер, менеджер Проекту ЄС-МОП Антоніу Сантуш наголосив на важливості вміння інспекторів спілкуватися у конфліктни ситуація. Саме на цьому, під час занять, і будуть зосереджуватися учасники заходу.

“Протягом трьох днів ми працюватимемо з інспекторами праці в Полтавській області та будемо навчати цих 20 людей, як тренерів. Вони після проходження навчання працюватимуть зі своїми колегами, щоб максимально охопити всіх інспекторів праці. Важливо навчити їх правильно спілкуватися з працівниками, роботодавцями, ефективно долати стрес, агресію, щоб досягнути кінцевої мети – офіційне працевлаштування робітників”, – сказав Антоніу Сантуш.

Навчання проходитимуть три дні. Від них очікують покращення вміння інспекторів праці встановлювати і поглиблювати контакти під час комунікацій, розвинути навички правильного поводження у конфліктних і стресових ситуаціях, а також у проведенні переговорів та аргументації.