Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

У обласному центрі зменшилась кількість тяжких злочинів, але зросла наркозлочинність, – поліція Полтави

З початку року у Полтаві та Полтавському районі правоохоронці зафіксували 8555 кримінальних правопорушень, з яких тяжких та особливо тяжких – 2672. У 1691 кримінальному провадженні підозрювані особи встановлені. Про це стало відомо під час прес-конференції начальника Полтавського відділу поліції Олександра Терели, начальника відділення поліції №1 Сергія Махна та начальника відділення поліції №2 Петра Семенюти.

Серед найтяжчих скоєних злочинів: 5 убивств (всі розкриті), 20 фактів тяжких тілесних ушкоджень, з яких одне лишається не розкритим.

Також у поточному році поліцейські зафіксували 19 розбійних нападів (4 з них не розкриті), 191 грабунок (72 не розкриті). Слід зауважити, що за аналогічний період минулого року кількість грабунків становила 191 випадок. У 2018 році скоєно 4077 крадіжки, 2361 – не розкриті, 736 шахрайств – 477 не розкриті. Зафіксовано 69 фактів незаконного поводження зі зброєю, 15 – не розкриті.

“Спостерігається тенденція щодо зменшення кількості викрадення авто по території обслуговування з 49 фактів до 31. 16 фактів незаконного заволодіння автотранспортом – не розкриті. Крім цього, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зменшилась кількість скоєння злочинів проти власності, а саме – розбоїв, грабежів, крадіжок та шахрайств, однак збільшилась кількість кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних, психотропних речовин та прекурсорів. За 9 місяців поточного року зареєстровано 452 кримінальних провадження у сфері наркозлочинів. У 136 впровадженнях встановлені особи підозрюваних, до суду направлено 127 кримінальних справ. Відсоток розкриття даної категорії злочинів становить 56,19%”, – розповів Олександр Терела.

Крім цього, полтавські правоохоронці проводять профілактичну роботу серед учнівської молоді щодо небезпеки вживання наркотиків та наслідків правопорушень. Позитивним є той факт, що за 9 місяців за наркозлочини до кримінальної відповідальності не притягнуто жодного неповнолітнього.

Олександр Терела також нагадав, що з 1 по 31 жовтня на Полтавщині триває місячник добровільної здачі зброї. Громадяни, які у зазначений період добровільно звернуться до поліції, щоб здати небезпечні предмети, що зберігаються незаконно, будуть звільнені від кримінальної відповідальності.