Ви тут:
Суспільство Україна 

У МЗС України зробили заяву у зв’язку зі здійсненням РФ чергового призову на військову службу громадян України у Криму

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку зі здійсненням Російською Федерацією чергового призову на військову службу на тимчасово окупованій частині суверенної території України – Автономній Республіці Крим та Севастополі. Про це йдеться на офіційному сайті МЗС України.

“Такі дії є грубим порушенням зобов’язань відповідно до міжнародного гуманітарного права, яке забороняє Росії, як державі-окупанту, примушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних або допоміжних силах, так само, як і забороняє чинити тиск і вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії”, – йдеться у заяві.

У тематичній доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини “Ситуація з правами людини у тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)”, опублікованій 25 вересня 2017 року на виконання резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/71/205, зафіксовано численні факти переслідувань окупаційною російською владою жителів Криму за небажання служити у російській армії.

“МЗС України вимагає від Російської Федерації скасувати призов на військову службу тимчасово окупованій частині суверенної території України – Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, припинити переслідування громадян України за небажання служити у окупаційній армії, а також забезпечити неухильне дотримання своїх міжнародних зобов’язань як держави-окупанта”, – наголосили у МЗС України.