Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Лубнах встановили меморіальну дошку очільнику міста Гончарову

Лубенці добре пам’ятають той період, коли Іван Гончаров очолював владу в місті, – це час бурхливого економічного розвитку Лубенщини. Саме у 60–80 роки минулого століття Лубни було перетворено в сучасне місто, третє в області за економічним потенціалом і чисельністю населення. У цей час у декілька разів зросли обсяги  випуску промислової продукції.

Тоді активно споруджували нові підприємства: м’ясокомбінат, завод залізобетонних виробів, хлібозавод, об’єднання УТОТ, повідомили у Лубенській міськраді.

За 15 років, а саме стільки Іван Гончаров займав посаду міського голови, у Лубнах звели міський будинок культури, будинок піонерів, Лубенський міський технікум лісного господарства, три середніх школи, дитячі садки на 1400 місць, дитячі спортивну й музичну школи, дитячу поліклініку, інші заклади торгівлі й громадського харчування, транспортного й побутового обслуговування, енергозбереження.

Багато автобіографічних спогадів про Гончарова звучало напочатку від голови ради ветеранів міста Олексія Пивовара.

Про знаковість події та важливість збереження пам’яті про Івана Гончарова говорив у своєму виступі нинішній міський голова Олександр Грицаєнко, який зазначив, що насправді усім, хто був знайомий з ним дуже пощастило переймати у такої мудрої, неординарної людини досвід, знання, цінні професійні якості, вчитися любові до життя та до людей.

Від імені родини вдячність керівництву міста та раді ветеранів за гідне пошанування  висловила Марія Рогожа, доктор філософських наук, професор.

Право відкрити пам’ятну дошку надали внукам та доньці. Потім усі присутні поклали  живі  квіти.

Всі, хто свого часу працював, особисто знав чи був знайомим з Іваном Гончаровим що він до останніх своїх днів жив турботами рідного міста, лубенців, переймався долями людей, передавав свій життєвий досвід та ділився мудрістю.