Ви тут:
здоров’я Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці хочуть прийняти програму, щоб лікувати зуби пільговикам безкоштовно

У разі прийняття комплексної програми розвитку «Кременчуцький міський стоматологічний центр» пільгові категорії населення міста будуть забезпечені безоплатною стоматологічною допомогою. На цьому наголосив керівник управління охорони здоров’я Кременчука Максим Середа під час розгляду проекту програми на спільному засіданні постійних депутатських комісій.

Як повідомили у Кременчуцькій міськраді, комплексну програму розвитку «Кременчуцький міський стоматологічний центр» планують прийняти з метою впорядкування організації надання стоматологічної допомоги в місті вцілому, раціонального використання коштів міського бюджету, а також збільшення міських видатків задля закупівлі необхідного лікувального матеріалу для надання безкоштовних стоматпослуг пільговим категоріям кременчужан.

Роз’яснюючи зміст проекту програми, головний медик Кременчука наголосив, якщо документ буде прийнято організація стоматологічної допомоги дитячому населенню міста залишиться незмінною. Разом із тим деякі зміни відбудуться в сфері дорослої стоматології, які ні в якому разі не будуть мати негативний вплив на рівень обслуговування пацієнтів із числа дорослого населення.

Максим Середа пояснив, що реорганізація комунальної стоматологічної служби обумовлена кількома чинниками, одним із яких є кількість відвідувань комунальних стоматполіклінік. Починаючи з 90-х років, в стоматологічній службі Кременчука не було скорочено жодного лікаря-стоматолога. Разом із цим навантаження на них із кожним роком зменшується, бо спостерігається відтік пацієнтів у приватні стоматологічні кабінети. Для прикладу він навів медичну статистику, відповідно до якої у 1993 році в стоматологічних поліклініках комунальної форми власності було проліковано 265 пацієнтів, а стоматдопомогу у приватних лікарів тоді отримали 10 тис. жителів міста. А вже у 2017 році відсоток відвідувань приватної стоматології міста виріс майже в 7 разів. Незважаючи на тенденцію до зниження в плані відвідувань комунальних стоматполіклінік, видатки з міського бюджету на їх утримання та належне функціонування щорічно збільшуються. Враховуючи те, що майже 94% цих коштів, щорічно використовується на виплату заробітної плати персоналу та оплату енергоносіїв. Лише до 2% коштів, виділених із міського бюджету на функціонування комунальних стоматполіклінік, спрямовується на закупівлю медикаментів. Ухваливши програму розвитку «Кременчуцький міський стоматологічний центр», у міста з’явиться можливість збільшити видатки на придбання медикаментів до 25%. Якщо на ці цілі в міському бюджеті закладено 205 тис. гривень, то в 2019 році такі видатки становитимуть більше 3 млн. гривень. Це в свою чергу дозволить забезпечити пільгові категорії населення безоплатними стоматологічними послугами, що надаються в комунальних стоматполіклініках.

Що стосується місць обслуговування лікарями-стоматологами майбутнього стоматологічного центру, то головний його офіс залишиться в стоматполіклініці на вулиці Київській. Стоматологи комунальної стоматполіклініки з вул. Троїцької прийматимуть у лікарні «Придніпровська», комунальної стоматполіклініки з наб. Лейтенанта Дніпрова – в лікарні «Правобережна», комунальної стоматполіклініки на проспекті Лесі Українки – поліклінічному відділенні лікарні «Кременчуцька» (колишня 4-а поліклініка). Всі ці місця прийому комунальними стоматологами розташовуватимуться неподалік від зупинок громадського транспорту.

Обговорення проекту Комплексної програми розвитку «Кременчуцький міський стоматологічний центр» триває.