Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Глобинському районі освятили новий храм

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір  (УПЦ КП) звершив чин освячення храму Благовіщення Пресвятої Богородиці у селі Опришки Глобинського району, повідомляє прес-служба Полтавської єпархії. За доброю традицією владику зустрічали українським короваєм та віршами діти парафіян. Також привітала архієрея староста села Тетяна Садлівська.

На урочисту подію завітало багато місцевих мешканців, голова ОТГ Станіслав Джусь, гості з району – голова Глобинської РДА Вадим Данилевський, заступник голови Глобинської районної ради Валерій Іванченко.

Перша відома в Опришках дерев’яна церква була збудована ще 1790 року та проіснувала до 1880-го, коли була зведена і освячена нова, із мурованим цоколем та прибудованою дерев’яною дзвіницею.

Сучасна релігійна громада відновила свою діяльність 2006 року, проте дотепер богослужіння проходили у пристосованому приміщенні. І ось нині парафія має свій новий храм у стилі сучасної дерев’яної сакральної архітектури. Він став справжньою окрасою села і всього Глобинського району. Храм збудовано стараннями благодійника – керівника місцевого сільськогосподарського підприємства Віктора Крюка. За труди в ім’я Церкви та громади його удостоєно ордена Святителя і Чудотворця Миколая та Патріаршої грамоти з відзнакою.

Чин освячення та Літургію архієпископ Федір звершував у співслужінні благочинного Глобинського району та настоятеля парафії прот. Володимира Барана, благочинного Кременчуцького району прот. Володимира Макогона, благочинного Семенівського району прот. Івана Сушінця та духовенства Полтавської єпархії. Архієпископ Федір привітав присутніх із історичною подією для села та наголосив, що храм є місцем особливої присутності Бога.