Ви тут:
Суспільство Україна 

Цивілізований світ має створити єдиний фронт у протидії російській гібридної агресії, – Василь Грицак

Росія реалізує в Україні сценарій “повзучої агресії”, ‒ заявив Голова Служби безпеки України Василь Грицак виступаючи на конференції з безпеки, яка відбулась у рамках Українського тижня у Лондоні. Про це повідомляє прес-центр СБ України.

За його словами, крім збройного протистояння на Донбасі гібридна війна охоплює й інші сфери життя українського суспільства: політичну, економічну, інформаційну, релігійну.

Напередодні майбутніх виборів Президента України Кремль провокує протиріччя між патріотично налаштованою частиною українського політикуму.

“Росія одночасно намагається консолідувати проросійський електорат навколо єдиного кандидата для приведення до влади в Україні проросійської політсили, зміни державного устрою та припинення міжнародної підтримки нашої країни”, ‒ наголосив Голова СБУ.

Серед інструментарія розвідувально-підривної діяльності Кремля Голова СБУ також виділив проведення інформаційних операцій, прямі акції впливу, політичні вбивства, теракти, кібертероризм, діяльність приватних військових кампаній по всьому світу.

“Україна ‒ полігон, де РФ випробує знаряддя і тактику гібридної агресії, які потім застосовує для дестабілізації ситуації в США та країнах ЄС”, ‒ підкреслив Василь Грицак.

Увесь цивілізований світ має створити єдиний фронт у протидії російській гібридній агресії.

“Нам потрібні правові механізми, які однаково ефективно блокували б поширення російської брехні і у Великобританії, і у Німеччині, і в Україні. Протидія у гібридній війні ‒ це не лише ефективна оборона, а й потужні контратакувальні дії. Бо найжахливіше для Кремля не лише оприлюднення його злочинів перед світовим співтовариством, але й донесення правди про справжній стан речей пересічним російським громадянам”, ‒ резюмував очільник СБУ.