Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Тепер із неплатників аліментів стягується пеня, – Віталій Коноз

У Головному територіальному управлінні юстиції в Полтавській області відбулося засідання штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання рішень про стягнення заборгованості по зарплаті та аліментів. Йому передувала прес-конференція заступника начальника з питань державної виконавчої служби — начальника Управління ДВС Віталія Коноза.

Він розповів, як діє на Полтавщині пакет законів #ЧужихДітейНеБуває. Так, разом із новаціями попереднього закону від лютого ц. р. державні виконавці отримали ще більше повноважень та ефективних інструментів впливу на неплатників аліментів.

«Ми розуміємо, що інфляція постійно з’їдає нараховану суму, і ті кошти, що мала людина виплатити 3 роки тому, сьогодні не задовольняють купівельну спроможність. Тому завдяки ініціативі Мінюсту та народних депутатів прийнято закон, за яким на боржника накладаються додаткові штрафні санкції, так звана пеня за несвоєчасний розрахунок по аліментах. Для цього не треба додатково звертатися в суд, і розмір таких санкцій сягає 20, 30 чи 50% залежно від терміну заборгованості (1, 2 чи 3 і більше років відповідно)».

Зараз державними виконавцями винесені 526 постанов про накладення на боржників штрафів у розмірі 20 %, 273 постанови — у розмірі 30 % і 378 постанов — у розмірі 50 %, за якими стягнуто більше 147 тис. грн.

На сьогодні сума стягнутих аліментів перевищує 188 млн грн у межах Полтавської області по 23 тисячах виконавчих документів — у динаміці це 1001 % порівняно з початком року, коли закон ще не діяв. Полтавська область посідає 3 місце серед інших областей щодо показників стягнення аліментів.

«Є такі категорії боржників, які завідомо неплатоспроможні — ніде не працювали, ведуть аморальний спосіб життя, перебувають у місцях позбавлення волі. Другий пакет законів дає змогу направляти їх на суспільно-корисні роботи, і на сьогодні вже більше 70 протоколів розглянуто і люди відпрацьовують, іде поступове погашення заборгованості», — зазначив Віталій Коноз.

Він також поінформував щодо погашення заборгованості із заробітної плати. За останній місяць стягнуто понад 1 млн 200 тис. грн, з початку року — 4, 4 млн грн.