Ви тут:
здоров’я Суспільство Цікавинки 

Телефони у “10” разів брудніші за туалети: як зберегти чистоту телефону

Смартфони супроводжують нас буквально всюди. Вранці ми вимикаємо будильник, часто беремо телефон на кухню чи у ванну кімнату, користуємось ним в громадському транспорті та загалом безліч разів протягом дня. І нарешті, знову засинаємо з телефоном в руках. Якщо вам знайома така ситуація, подумайте про те, наскільки ваш смартфон може бути брудним.

На його поверхні – сліди від наших пальців, волога, жир і піт від скронь, вух і волосся, залишки їжі та бруду, маленькі часточки всіх місць, де вдалося побувати за день. Це все само по собі є джерелом мікробного забруднення та слугує багатим середовищем для розмноження та виживання бактерій.

“Ми часто зберігаємо телефони в теплі й вони самі можуть нагріватися. Такі умови створюють дуже сприятливе середовище для життєдіяльності мікроорганізмів. А в деяких джерелах можна знайти інформацію, що наші телефони в 10 разів брудніші за туалети”, – розповідає в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Більшість з цих бактерій не створюють смертельної для нас небезпеки, утім серед них все-таки можуть бути присутні й патогени. Вони можуть виступати збудниками кишкових та шкірних інфекцій, підвищити ризики гострого кишкового отруєння або викликати грип.

Існують різні способи збереження гігієни телефону – від дезінфікуючих серветок для техніки до спеціальних ультрафіолетових кейсів, які можна використовувати також і для гаманців та годинників. Наприклад, в цьому дослідженні було визначено, що найефективнішими є ультрафіолетові бокси. Натомість вони досить дороговартісні, тому для більшості людей не матимуть сенсу, щоби просто очищувати смартфон.

Більш універсальним, ефективним та доступним способом можуть бути спиртовмісні дезінфектанти.

Наприклад, спиртовмісний дезінфікуючий засіб, спрей чи серветки, наприклад, на основі ізопропілового спирту. Або ж скористайтеся звичайними вологими серветками, вони також очищають поверхню, хоч і не мають дезінфікуючої активності.

“В сучасному світі смартфони стали фактично продовженням наших рук. Тож варто слідкувати за гігієною свого телефону так само ретельно”, – наголошує Супрун.