Ви тут:
Суспільство Україна 

Синод РПЦ перебуває під контролем Кремля і ФСБ, – Порошенко

Президент Петро Порошенко зустрівся  із екзархами Вселенського Патріарха Варфоломія та подякував їм за рішення Священного Синоду щодо автокефалії для української помісної православної церкви, – повідомляє офіційний сайт Президента.

 Президент вважає,що рішення Синоду РПЦ вкотре  продемонструвало, що вони знаходяться під прямим і безпосереднім впливом Кремля і Федеральної служби безпеки.

«І після того, як на Раді безпеки РФ було прийнято рішення щодо захисту, звертаю увагу, російської православної церкви в Україні… Що я розглядаю як безпосереднє втручання у внутрішні справи України, і є елементом гібридної агресії», – сказав Петро Порошенко.

На думку глави держави, РПЦ  ізолювала себе від вселенського православ’я:

 «Так само як і Росія внаслідок агресії проти України на сході нашої держави, внаслідок незаконної анексії Криму опинилася у тотальній міжнародній ізоляції. Так само і російська православна церква прийняттям цього рішення чого добилась? Ізоляції в світовому православ’ї. Позбавила себе можливості відвідувати Афон. Позбавила можливості вірних та єпископів служити в церквах по всьому світу».

«Україна у штучному конфлікті, що його із суто політичних міркувань роздмухують Кремль і російська православна церква, беззастережно, цілком і повністю стоїть на боці Матері-Церкви», – підкреслив Президент.