Ви тут:
здоров’я Суспільство Україна 

Супрун пояснила, коли в Україні вирішать проблему відсутності інсуліну

У бюджеті-2019 заклали 100% покриття видатків на інсулін за рахунок державних коштів. Про це сьогодні під час години запитань до уряду у ВРУ повідомила виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, передає zik.ua.

Уляна Супрун, інформуючи обранців щодо ситуації із забезпеченням хворих інсуліном, заявила що фінансування двох третин інсулінозалежних пацієнтів відбувалося за рахунок державної субвенції, одна третина – за місцеві кошти.

«Регіони показали свою неспроможність, щоб покрити цю одну третину. Інсулін не є виключений – є окрема програма, яка відбувається, і кожного року місцева влада дозакуповувала інсулін на одну третину. Те, що вони цього року відмовляються, – це на рівні місцевої влади», – сказала Уляна Супрун.

Вона повідомила, що у бюджеті-2019 заклали 100% покриття видатків на інсулін за рахунок державних коштів.

«Ми створили електронний реєстр інсулінозалежних, де кожен пацієнт є визначений своїм лікарем. Уже проходять рецептування за електронними рецептами, пацієнт отримує свій інсулін в аптеках. І з 2019 року вже не буде такої проблеми із місцевою владою, що вони не хочуть фінансувати цю частину», – запевнила Уляна Супрун.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зауважив, що раніше до потреб інсулінозалежних завжди дописували 20-50%, і на цьому просто гріли руки.

«Я доручу профільному віце-прем’єр-міністру ще раз проаналізувати по областях наявність і потребу, можливо, треба щось скорегувати», – зазначив Володимир Гройсман.