Ви тут:
Суспільство Україна 

Співголова правописної комісії розповів, коли може набути чинності новий правопис

Нова редакція правопису може набути чинності уже наприкінці 2018 року.

Про це заявив заступник Міністра освіти і науки, співголова Української національної комісії з питань правопису Максим Стріха, пише Читомо.

Він розповів, що на засіданні 22 жовтня комісія має підбити підсумки громадського обговорення проекту. Результат роботи комісії буде винесено на спільне засідання колегії МОН і президії Національної академії наук України. У разі його схвалення, буде внесено проект постанови до Кабінету Міністрів.

«Якщо все буде гаразд, то до кінця цього року ми матимемо нову редакцію українського правопису», — заявив Стріха.

Водночас він звернув увагу, що можуть з’явитися фактори, які стануть на заваді впровадження проекту.

«На жаль, у передвиборчій ситуації дехто буде кричати, що це «попытка обанкротившейся власти отвлечь внимание людей» – я цитую заяву Віктора Медведчука, великого «ревнителя» української мови і правопису. А хтось із протилежного крила говоритиме, що це спроба узаконити сталінську наругу над українською мовою. Такі заяви теж лунають, і я не виключаю того, що спільно ці екстреми можуть гальмувати правописний процес»— пояснив він.

Водночас заступник міністра акцентував на тому, що зміни впроваджуватимуться поступово.

«У ЗНО питання з оновлених пунктів правопису відразу не потраплять. Тому старшокласникам нема про що хвилюватися», — наголосив він. – І взагалі, не треба себе лякати всілякими страшилками, як дехто, ніби ми всі раптом станемо безграмотними. Та навпаки! Бо в багатьох випадках спростили те, що в чинному правописі є складнішим, ніж потрібно», — додав Стріха.