Ви тут:
Суспільство Україна 

Соціологічна група, очолювана полтавцем, дізнавалася ставлення українців до створення Єдиної Помісної церкви

Соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила дані опитування щодо ставлення українців до створення Української єдиної помісної церкви.

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», 54% опитаних позитивно ставляться до ідеї створення в Україні Єдиної помісної церкви. Протилежної думки – 19%, стільки ж висловилися, щоїм байдуже (теж 19 %).

Найвищий рівень підтримки ідеї Єдиної Помісної Церкви на Заході (68%) та у Центрі (58%). Водночас на Півдні прихильників цієї ініціативи не менше 45%, а на Сході – 37%.

Високий рівень підтримки ідея Помісної Церкви має серед найстарших опитаних (61%). Серед молоді таких близько 45%, серед представників середнього віку – 51%. У розрізі конфесій найбільшу підтримку ініціатива щодо автокефалії має серед прихожан Української Греко-Католицької Церкви та Української Православної Церкви Київського патріархату.

36% усіх опитаних вважають, що створення Єдиної Помісної Церкви скоріше об’єднає країну, 23% стверджують, що ця ініціатива жодним чином не вплине на консолідацію суспільства. Водночас 24% говорять про можливий розкол. Найбільше про розкол після отримання автокефалії говорять на Сході (34%) та серед прихожан УПЦ (МП (57%).

30% усіх опитаних вважають, що очолити Єдину Помісну Церкву повинен Патріарх Філарет (УПЦ (КП). 7% вважають, що очільником має стати Митрополит Онуфрій (УПЦ (МП), 3% – Митрополит Макарій (УАПЦ). 11% вважають що жоден з них не повинен очолювати Помісну Церкву. 42% поки не сформували стосовно цього питання своєї думки.

Опитали 2000 респондентів віком від 18 років і старших. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%, запевняють соціологи.

Нагадаємо, Соціологічну групу “Рейтинг” створив і очолює уродженець Полтави Олексій Антипович.