Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Скільки коштує земля на Полтавщині, – розповів керівник Держгеокадастру у Полтавській області

Полтавські сільськогосподарські землі є одними з найдорожчих в Україні. За вартістю одного гектара Полтавська область поступається лише Хмельниччині. Зокрема, як повідомив начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило, середній розмір річної орендної плати проданих цьогоріч лотів становить 7 тис. 52 грн. Це у п’ять разів більше за стартову ціну.

“Головне управління, як організатор земельних торгів, сформувало перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди на які будуть продані на земельних торгах. У ньому налічується 323 ділянки загальною площею 7100 га”, – повідомив Вадим Чувпило.

Також начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області зауважив, що наразі вже оголошені торги по 4 земельних ділянках на 7 листопада; дві ділянки на 8 листопада; одна – на 9 листопада та чотири ділянки на 19 грудня.

За його словами, найбільші площі земельних ділянок для включення до Переліку запропонували відділи у районах: Лохвицькому – 915 га, Великобагачанському – 321 га, Оржицькому – 310 га, Пирятинському – 296 га та Миргородському – 278 га. Цьогоріч Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області уклало договори про підготовку лотів до продажу права оренди на земельних торгах на 166 земельні ділянки. При цьому, додав Вадим Чувпило, деякі райради свідомо блокують надання прав оренди землі, хоча формальних підстав для відмови немає.

Про стан продажу на земельних торгах прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності на території області говорили сьогодні на апаратній нараді у голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка.

Зокрема, очільник області наголосив на необхідності формування сприятливого інвестиційного клімату на Полтавщині, який має починатися з безпроблемного оформлення земельних ділянок.  Валерій Головко зауважив: створення умов для розвитку бізнесу є пріоритетним, адже від цього напряму залежать надходження до бюджету.