Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Штучний інтелект навчили знаходити фейкові новини

Для цього вони навчили штучний інтелект аналізувати якість першоджерела в новинах, пише MediaSapiens. Нейромережа спершу отримала колекції з понад 2 000 новин від різних видань для того, аби оцінити їх точність та неупередженість. Особливу увагу система приділяла не самим фактам в новинах, а лінгвістичним прийомам, які використовуються для написання фейків.

Наприклад, у фейкових новинах часто використовуються слова з сильним емоційним забарвленням чи гіперболізацією. А в новинах з лівацьким політичним спрямуванням часто повторюються слова «справедливість», «взаємність», новинах з консервативним ухилом — «влада», «недоторканність». Нейромережа змогла навіть встановити зв’язки між автентичністю сайту та його сторінкою у Вікіпедії.

Система поки не готова до широкого використання, оскільки виявляє фейки з ефективністю в 65%, а упереджені новини — з 70%. Штучному інтелекту також потрібно вивчити 150 новин аби встановити чіткі взаємозв’язки в текстах на сайті. Цього достатньо для того, щоб виявити сайти, які вже тривалий час поширюють неправдиву інформацію, але не допоможе виявляти нові, які лише починають роботу. Тож фактчекери-люди все ще можуть знадобитися для подвійної перевірки результатів.

Минулого тижня Google, Facebook, Twitter, Mozilla та рекламні компанії ухвалили кодекс, у якому взяли на себе зобов’язання вживати заходів та інвестувати у нові технології для боротьби з поширенням онлайн-фейків у країнах ЄС.