Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Школярів у Лохвицькій громаді навчали безпечно їздити велосипедом (ФОТО)

Днями у Лохвицькій об’єднаній територіальній громаді відбулась велошкола і презентація відеороликів про безпеку руху для школярів.

Подія є складовою кампанії “Велосипедом до школи” в межах проекту “Зелене світло для велоруху в громадах” у Лохвицькій ОТГ за підтримки місцевої ради.

Велошколу з безпеки руху провели велотренери Асоціації велосипедистів Києва Анна Храбан і Роман Миргородський. Школярі засвоювали правила дорожнього руху для велосипедистів. Про це повідомили у Лохвицькій міській раді.

Усім учасникам Велошколи передали друковані Правила дорожнього руху для велосипедистів і світловідбивні браслети. Під час вікторини розіграли різноманітні велоаксесуари: дзвіночки, ліхтарі, велозамки, фляги, накидки на рюкзак тощо.

Школярам у Лохвицькій ОТГ презентували 10 відеороликів про безпеку руху і промоцію велосипеда як транспорту. У них показано, як на велосипеді слід об’їжджати перешкоди, проїжджати перехрестя і безпечно пересуватися по дорогах. Частина відеосюжетів спростовує поширені стереотипи про велосипед.

“Велошкола з безпеки руху розрахована на аудиторію 14+ років. Це той вік, з якого за Правилами дорожнього руху України дозволено їздити велосипедом по дорозі. Метою Велошколи є передати школярам знання ПДР, які стосуються велосипедистів, і викликати інтерес до користування велосипедом. Завдяки цьому зростатиме популярність велотранспорту і зменшуватиметься кількість вело-ДТП на дорогах країни”, – пояснив координатор кампанії “Велосипедом до школи” Дмитро Жигінас.

Кампанія “Велосипедом до школи” у Лохвицькій ОТГ передбачає кілька етапів:

1) Визначення потреб у велопарковках в школі громади;

2) Програма активностей для проведення у школах у вересні на початку навчального року, яка б популяризувала велосипед та заохочувала безпечну їзду велосипедом до школи;

3) Організація велошколи з безпеки руху у школах з досвідченими велотренерами, які проводять подібні навчання у Києві протягом 7 років

4) Встановлення велопарковок у школах.

Кампанія “Велосипедом до школи” проходить у 5 об’єднаних територіальних громадах України: Лохвицькій, Якушинецькій, Корюківській, Білозірській і Коростишівській ОТГ.

Метою проекту “Зелене світло для велоруху в громадах” є покращення ставлення об’єднаних територіальних громад до велосипедного руху як економічного, сталого та привабливого транспорту для щоденних поїздок.

Нагадаємо, нещодавно в Лохвицькій і ще 4 ОТГ відбулись воркшопи з планування велосипедної мережі за участю місцевих мешканців.

«Зелене світло для велоруху в громадах / Green Light for Cycling in Hromadas» реалізується Асоціацією велосипедистів Києва за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.