Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Школа у Кременчуцькому районі дивує інтер’єром та кабінетом географії з океаном і зоряним небом (ФОТО)

У Пришибській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Кременчуцького району навчається 115 учнів в 11-класах. Вона є опорною. Сюди двома шкільними автобусами звозять дітей з 4-х сіл: Малаків, Роботівки, Єристівки та Кобелячка.

«Найменше учнів у класі – 5, найбільше — 14. Середня наповнюваність класу у нашій школі — 11 учнів. З підвезенням дітей проблем немає. У нас не буває, щоб не довезли дітей. Наші учні є учасниками різних конкурсів, змагань, олімпіад. Цього року ми посіли 4-е місце в районі серед шкіл, випускники яких брали участь у ЗНО. Ми є учасниками Всеукраїнського експерименту, що стосується особистісно-розвивального змісту освіти у громадах. Це дає можливість побачити дитину, чим вона живе в колективі. Всі проходять тести двічі на рік. Питання не складні, в онлайн-режимі. Відповідають діти, класний керівник і батьки. Тоді програма дає змогу побачити, чим живе клас — позитивні і негативні моменти», – розповідає директор школи Лідія Полобок.

Протягом року у школі працює волонтер Корпусу миру США Крістіна Лопес. А влітку, в час дії пришкільного табору, зі школярами займаються ще 3 волонтери.

«Крістіна з нами вчить українську, а з нею – англійську. Влітку цілий тиждень працювали 4-ро волонтерів разом з Крістіною. Грали в ігри, проводили мовні заняття. Але найбільше діти полюбили регбі — американський футбол», – констатує директор.

Інтер’єр закладу цікавий. У холі на стіні напис «Школа, що вчить життю». Замість дерев’яних панелей, що були раніше, зараз — розфарбовані в різнокольорові олівці стіни. А вздовж сходів школярі можуть на перервах повчити математичні формули. Нині на фасаді школи тривають ремонті роботи по утепленню.

«Цього року зробили ремонт. Це те, що пропонують дизайнери в Новій українській школі. Для нас ідеалом була КМДШ — Креативна міжнародна дитяча школа. Це приватний заклад. Там, звичайно, інше матеріальне забезпечення. Але ж хочеться чогось нового. Потрібно намагатись, щоб діти розвивались інтелектуально. Й естетика повинна бути на першому місці. Тому намагались об’єднати в одне все те, що бачили в інтернеті, на семінарах. На фасаді тривають ремонтні роботи по утепленню. За рахунок коштів сільської ради, підтримки депутата Костянтина Жеваго і частково обласної освітньої субвенції. Ми обладнали перший клас згідно з вимогами Нової української школи. Зараз чекаємо додаткового обладнання і взяли проект, який називається «Інтелект України». Діти мають бути забезпечені спеціальними зошитами. А для вчителя – це диск з розробками уроків», – розповідає Лідія Полобок.

Особливої уваги заслуговує кабінет географії. Для кожного учня тут обладнане окреме робоче місце. На стінах — карти, на полицях — глобуси й географічне обладнання. За потреби, школярі можуть працювати з ноутбуками. Під учнями на підлозі — океан, а над головою — зоряне небо.

«Протягом літа цього року обладнали кабінет географії. Цю ідею виношувала вчитель зарубіжної літератури та географії Жанна Савута. Там нестандартні парти, стенди. Все повинно працювати на дитину, їй має бути зручно. Географія — це море, океан. У класі на підлозі океан, а над головою зоряне небо. Є своя міні-метеостанція. Чекаємо, коли завершиться ремонт по утепленню. Тоді на вулицю зможемо помістити флюгер і ємність для збирання опадів. А в майбутньому хочеться організувати навчання на природі. На ремонт кабінету географії витратили 1 млн 400 тисяч гривень, обладнання — півмільйона за рахунок коштів бюджету громади», – стверджує директор.

Також відповідно обладнали кабінети фізики, хімії та лінгафонний. У майбутньому хочуть обладнати кабінет історії й розпочати будівництво другого корпусу школи, де буде актова зала і вчительська, адже на ці об’єкти у нинішньому закладі не вистачає приміщень.

Ліна Решетник