Ви тут:
Суспільство Україна 

Сергій Князєв розповів на конференції у США про хід реформи української поліції

Очільник поліції розповів іноземним колегам про боротьбу зі злочинністю, тероризмом, модернізацію поліцейських підрозділів та участь жінок-поліцейських у реформуванні української поліції. Захід відбувся у Флориді в рамках щорічної конференції Міжнародної асоціації керівників поліції, яка проходить з 6 по 9 жовтня, повідомляє прес-служба Національної поліції України.

Керівники поліції різних країн, які беруть участь у конференції, висловили зацікавленість процесом поліцейської реформи в Україні. Відтак очільник Нацполіції України Сергій Князєв презентував хід реформи у переповненій залі.

Він зазначив, що, незважаючи на гібриду війну, яка триває в державі, реформа відомства триває і дає позитивні результати. Зокрема, робота правоохоронців призвела до зниження рівня злочинності в державі.

Водночас Сергій Князєв наголосив, що українська поліція навчилася працювати в умовах постійної терористичної загроза з боку РФ.

“Вся світова спільнота здригнулася від події, яка відбулася у британському місті Солсбері. В нашій державі такі події тривають упродовж п’яти років. Такі злочинні дії направлені на повалення конституційного строю нашої держави”, – наголосив Сергій Князєв.

Відтак він підкреслив, що реформування української поліції триває у складних умовах. Завдячуючи реформуванню поліцейські підрозділи були модернізовані новими технологіями, сучасними засобами боротьби з тероризмом та злочинністю.

“Ми констатуємо, що реформа Нацполіції України призвела до зниження рівня злочинності в нашій державі – при незакінченій війні. Загальна злочинність порівняно з 2013 роком зменшилася на 10 відсотків. Насильницькі злочини, розбої знизилися на 25 відсотків”, – наголосив очільник Нацполіції.

Сергій Князєв розповів, що одним із головних меседжів реформи є перехід до сучасної моделі роботи правоохоронців – “Служити та захищати”. Зокрема, суть реформи поліції України має на меті відхід від примусу суспільства до демократичної форми взаємодії із суспільством.

Сергій Князєв відзначив як позитивний той факт, що на службу в поліцію прийшла велика кількість жінок. Відтак у деяких регіонах їхня кількість становить близько 40 відсотків від загальної чисельності підрозділу. Певним чином це пов’язане з тим фактом, що у 2015 році сотні тисяч чоловіків пішли на фронт захищати свою Батьківщину.

“Багато жінок прийшли добровільно служити в Нацполіцію. Таким чином вони докладають свої зусилля до оборони нашої держави. Жінки у нас працюють не лише в патрульній поліції, а й у слідстві, кримінальній поліції і навіть у розвідці – як класичній, так і технічній. І вони зі здебільшого дають фору чоловікам”, – наголосив Сергій Князєв.

У якості визнання позитивних результатів, досягнутих у реформуванні Нацполіції України представник Державного Департаменту США вручила Сергію Князєву сертифікат Міжнародної асоціації керівників поліції.