Ви тут:
Суспільство Україна 

Сьогодні Радбез ООН обговорить ситуацію на Донбасі

Рада безпеки ООН у вівторок, 30 жовтня, проведе відкрите засідання за ініціативою України, а також за підтримки партнерів в Радбезі, з метою обговорення ситуації на окупованих територіях Донбасу

Про це заявив речник постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, повідомляє Укрінформ.

“Рада безпеки ООН у вівторок, 30 жовтня, проведене відкрите засідання, присвячене ситуації в окупованих районах Донецької й Луганської областей. Захід відбудеться за ініціативи України разом з групою друзів у Раді безпеки”,- сказав дипломат.

Обговорення має розпочатися о 15-й годині за місцевим часом (о 21-й за Києвом).

Востаннє Радбез обговорював проблему російської агресії проти України 29 травня.

“Як ми бачимо, з того часу ситуація лише загострюється. Російська Федерація та підтримувані нею бойовики регулярно порушують режим припинення вогню на Донбасі, що призводить до жертв серед мирного населення та знищення критично-важливої інфраструктури”, – зауважив Ніколенко.

Він підкреслив, що засідання відбудеться напередодні анонсованих у Москві та окупаційною владою фейкових виборів на Донбасі.

“Україна та її партнери неодноразово заявляли, що, в разі їх проведення, Росія грубо порушить взяті на себе зобов’язання в рамках Мінських домовленостей, а самі по собі так звані вибори є нікчемними”, – наголосив він.

У цьому зв’язку українська сторона підкреслює, що така ситуація “вимагає термінової реакції” Радбезу ООН.

“Крім того, плануємо поінформувати міжнародну спільноту про порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму, а також про російські провокації в Азовському морі”, – додав дипломат.