Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Розпочався прийом матеріалів на здобуття Премії Петра Ротача

На сайті Полтавської обласної ради оголосили про початок прийому матеріалів на здобуття Премії Полтавської обласної ради імені Петра Ротача. Премія заснована з метою сприяння розвитку національного краєзнавчого руху, вивченню минулого і сьогодення Полтавщини, дослідницько-краєзнавчій діяльності у галузях історії та літератури, відзначення краєзнавців за вагомі творчі здобутки.

Премія присуджується краєзнавцям за кращі документально-публіцистичні і науково-популярні твори з історії рідного краю та літератури, які оприлюднені на момент засідання журі.

Номінації Премії: «Історичне краєзнавство» та «Літературне краєзнавство».

Розмір Премії становить 5000 (п’ять тисяч) гривень у кожній номінації.

Пропозиції про присудження Премії вносять органи державної виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, творчі спілки, громадські організації, адміністрації (ректорати) загальноосвітніх навчальних закладів та вищих навчальних закладів 1-4 рівнів акредитації, закладів культури, редакції періодичних видань щорічно до 1 грудня.

У листі-клопотанні до журі Премії вказується прізвище, ім’я та по батькові кандидата на нагородження, його місце роботи, посада, адреса проживання, контактний телефон, зазначається конкретний внесок претендента відповідно до визначеної номінації.

До листа-клопотання, завіреного підписом керівника організації, установи та печаткою, додаються ксерокопії паспорта та ідентифікаційного коду претендента, його контактний телефон, листи на підтримку кандидата, книги, публікації, відеоматеріали тощо.

Документи на здобуття Премії подаються за адресою: 36020, м. Полтава, вул. Конституції, 2, Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського.

Урочисте нагородження перших лауреатів Премії відбудеться до дня народження Петра Ротача – 24 січня.

Петро Петрович Ротач (1925–2007) – відомий український краєзнавець, історик, літературознавець, поет, наш земляк. Він є автором матеріалів до Українського біографічного словника «Літературна Полтавщина», кількасот статей в енциклопедичних виданнях: «Українська літературна енциклопедія», «Енциклопедія сучасної України» та ін.

Праці Ротача П.П. – статті, розвідки, рецензії, огляди – вміщені також у багатьох збірниках, журналах, антологіях.

Премія Полтавської обласної ради імені Петра Ротача заснована відповідно до рішення пленарного засідання дев’ятнадцятої сесії обласної ради сьомого скликання від 12 квітня 2018 року № 672