Ви тут:
Прес-релізи Суспільство 

Роз’яснення Управління Держпраці Полтавщини про визначення права робітника за професією тістороб на додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці

Про визначення права робітника за професією тістороб на додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, інформує головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Гаркава Н.В.

Питання надання щорічної додаткової відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та її тривалість регулюється ст. 7 Закону України «Про відпустки».

Зазначеною статтею визначено, що щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці надається працівникам , зайнятим на роботах, пов’язаних із негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів, за Списком виробництв, цехів, професій і посад, затверджуваним Кабінетом Міністрів України . Конкретна тривалість відпустки, встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника в цих умовах.

Список виробництв, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, затверджено постановою КМУ від 17.11.97 р. № 1290 (із змінами) (далі Список).

Якщо назва професії і характер виконуваних робіт відповідає зазначеним у Списку (Додаток 1), такі працівники мають право на щорічну додаткову відпустку за умови проведення атестації, яка проводиться згідно Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992р. №442(із змінами).

Згідно розділу XII «Харчова промисловість» підрозділу «Виробництво хліба та хлібобулочних виробів; виробництво макаронних виробів» названого Списку (Додаток 1) правом на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці тривалістю до 4 клендарних днів користуються робітники за професією «Тістороб, бісквітник» (поз.264).

За пунктом 9 Порядку застосування названого Списку, затвердженого наказом Мінпраці України від 30.01.98 р. №16, зареєстрованим у Мін’юсті України від 30.01.98 №57/2497(із змінами), додаткова відпустка надається пропорційно фактично відпрацьованому часу.

У розрахунок часу, що дає право працівнику на додаткову відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах у шкідливих і важких умовах праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, професій, посад (п.10 Порядку застосування Списку).

Отже «тістороби», які зазначені у Списку (Додаток 1) , розділ XII, позиція 264, мають право на додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці тривалістю до 4 клендарних днів, за умови проведення атестації робочого місця за умовами праці, та дотримання названих вимог законодавства.

поширити новину: