Ви тут:
Суспільство Україна 

РФ порушує на Донбасі правила ведення війни та норми міжнародного права, – Генпрокуратура

Генеральною прокуратурою України вчергове задокументовано факт порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією законів та звичаїв війни під час обстрілу міста Золоте-4 Луганської області. Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури України.

13 жовтня близько 17.00 з тимчасово окупованої території Луганської області російсько-терористичні сили, застосовуючи важку артилерію, усупереч міжнародному гуманітарному праву здійснили прицільний обстріл Золотого-4 Попаснянського району Луганської області.

На місце події виїхала група у складі працівників управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України та співробітників Національної поліції України.

Прокурорами вказаного управління з повним додержанням вимог процесуального законодавства України задокументовано факти порушення російсько-терористичними силами законів та звичаїв війни.

Зокрема, у ході огляду місця події виявлено, що внаслідок артилерійського обстрілу пошкоджено житловий будинок та господарські споруди по вул. Першій Вільній у Золотому-4 Попаснянського району.

На теперішній час встановлено, що обстріл вівся снарядами калібру 120 мм з Первомайська Луганської області (тимчасово окупована територія).

Вживаються заходи щодо встановлення осіб, причетних до вчинення зазначеного злочину.

Здобуті докази порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією норм міжнародного права буде передано до Міжнародного кримінального суду.

Активна робота Генеральної прокуратури України на відповідному напрямі триває.