Ви тут:
Суспільство Україна 

Разом переможемо: військові лікарі у зоні ООС отримали волонтерську допомогу (ФОТО)

За підтримки групи СІMIC ОТУ “Північ” до військових медиків завітали волонтери з Івано-Франківщини. Про це повідомляє прес-служба Міноборони України.

Гості привезли цінний апарат — дефібрилятор, що передали з Німеччини. Медики зізнаються, для шпиталю таких приладів багато не буває.

“Апарат призначений для відновлення серцевого ритму і ним користуються в критичних ситуаціях, коли пацієнт знаходиться в стані клінічної смерті. Тобто, застосовується тоді, коли стан людини розцінюється як критичний, — розповів лікар-анестезіолог 59 військового мобільного госпіталю полковник Олег Гончаров. — Він застосовується стаціонарно в реанімації, приймальному та хірургічному відділеннях. У нас, наприклад, він буде використовуватися в протишоковій палаті”.

Також приїхала допомога і від волонтерів з Канади.

“Це хірургічне приладдя, яке необхідне для лікування бійців у стаціонарі: різні види степлерів для зшиття шкіри та кишківника, розчини, різні види крапельниць. Тобто те, що потрібно медику для проведення операції. Ця допомога надійшла з Америки нашому побратиму — Руслану Кошулинському, — розповів волонтер Олег Туєшин з Івано-Франківщини. — Наш Надвірнянський благодійний фонд “Свобода-Рівність-Перемога” допомагає бійцям з початку війни. Опікуємося побратимами та допомагаємо прифронтовим шпиталям”.

Також волонтери обговорили з керівництвом госпіталю спорудження на території медичного закладу каплички.

“Де потрібна наша поміч, там і допомагаємо. В нас дуже згуртовані люди, які без зайвих слів розуміють, що військовим потрібно допомогти. Днями поїду у Верховину і через місяць-два збудуємо зруб 2,5*2,5 метри. Місце для духовних потреб, де можна буде помолитися чи поставити свічку. Таких капличок вже 8 на Сході України”, — сказав капелан і волонтер Василь Довганюк.