Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Прокуратура Полтавщини вимагає повернути державі земельну ділянку вартістю майже 4,5 млн гривень

Гребінківська РДА у грудні 2012 року своїм рішенням передала сільськогосподарському товариству в оренду на 20 років земельну ділянку загальною площею понад 146 га, вартістю майже 4,5 млн грн для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Про це йдеться у повідомленні прокуратури Полтавської області.

На вимогу прокуратури, Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області здійснило перевірку законності передачі в користування вказаної земельної ділянки, за результатами якої надало висновок, що рішення Гребінківської РДА прийняте з порушенням вимог чинного законодавства.

Як з’ясувалось, земельна ділянка державної форми власності передана в оренду без проведення встановленої законом процедури земельних торгів та без проведення нормативної грошової оцінки землі, що є порушенням ст.ст. 123, 134 Земельного кодексу України, ст.13 закону України “Про оцінку землі”.

Як наслідок, встановлено, що орендна плата, яку сплачує товариство є набагато нижчою від тієї, яку б воно мало сплачувати на підставі проведеної нормативної грошової оцінки землі, що призводить до недоотримання коштів бюджетом органу місцевого самоврядування.

Зважаючи на виявлені порушення, прокуратура направила до суду позовну заяву з вимогою визнати незаконним та скасування розпорядження голови Гребінківської РДА, визнати недійсним договір оренди землі та повернути земельну ділянку площею понад 146 га державі.

Господарський суд Полтавської області прийняв позовну заяву до розгляду та відкритого провадження у справі.