Ви тут:
Суспільство Україна 

Проекти двох фіналістів Всеукраїнського фестивалю інновацій перемогли в міжнародному конкурсі University Startup World Cup

Стартап-проекти вчених з Вінниці та Сум здобули перші місця у міжнародному конкурсі стартапів University Startup World Cup, який проходив у Копенгагені (Данія). Обидва проекти-переможці змогли долучитися до конкурсу як фіналісти Всеукраїнського фестивалю інновацій, який Міністерство освіти і науки України проводило у травні 2018 року.

Загалом Україну представляли 4 команди винахідників: «OWAY», Київський національний університет імені Тараса Шевченка, «Embolin», Startup Kiev, «FoodBIOPack», Сумський національний аграрний університет,«Vibration Mill Development For Mechanoactivation Of Loose Material», Вінницький національний аграрний університет, повідомляє Урядовий портал.

Проект сумських винахідників – «FoodBIOPack» – переміг у номінації «Sustainability Award». Він пропонує вирішення проблеми забруднення навколишнього середовища пластиковими відходами. Так, вчені розробили екопакування для харчових продуктів, яке надалі можна використовувати як органічне добриво. Вже під час конкурсу ідея українських дослідників зацікавила потенційних інвесторів з Португалії, Єгипту і Данії.

Учені Вінницького університету презентували проект «Vibration Mill Development For Mechanoactivation Of Loose Material». Він описує технологію подрібнення сипучих речовин до розміру часток від 5 до 50 мікрометрів, що у п’ять разів тонші за людську волосину. Стартап здобув перемогу у номінації «Social Media Award».