Ви тут:
Суспільство Україна 

Предстоятель УАПЦ: Рішення Синоду Вселенського Патріархату про автокефалію український народ належно оцінить

Предстоятель Української автокефальної православної церкви митрополит Макарій під час зустрічі з Президентом Петром Порошенком відзначив важливу роль Глави держави у процесі отримання автокефалії українською православною церквою, повідомляє  офіційний сайт Президента.

Ще раз сердечно дякую вам, бо, Пане Президенте, ви кажете, що без нас нічого не відбулося би, але (також – ред.) без нашого президента нічого не сталося би», – сказав митрополит Макарій.

За його словами, Глава держави розпочав важливу справу.

«І це те, що українці врахували і запам’ятали, а нащадки наші, покоління будуть згадувати», – зауважив Предстоятель УАПЦ.

Він висловив сподівання, що український народ цю подію належно оцінить, бо вона спрямована для майбутніх поколінь.

Президент привітав митрополита з важливим рішенням Синоду Вселенського Патріархату.

«Переконаний, що разом з днем референдуму, з днем незалежності, 11 жовтня увійде в історію України як день автокефалії української помісної православної церкви», – зазначив Глава держави, відзначивши позитивну реакцію на цю подію українського народу. «Для мене це було ще одне підтвердження, що ми з вами рухаємося в дуже правильному напрямку», – додав Президент.

Петро Порошенко подякував предстоятелю УАПЦ за тверду і принципову позицію у процесі створення помісної Церкви. За його словами, залишився відповідальний крок – Архієрейський Собор, на якому буде обраний предстоятель Церкви. Президент висловив сподівання, що митрополит Макарій візьме активну участь в підготовці Собору.

Президент  наголосив, що має бути збережений мир, а ті, хто будуть з’являтися біля храмів і лавр з погрозами, є провокаторами Кремля і отримають відповідну реакцію.