Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

Правоохоронці повідомили про підозру міському голові Черкас

Посадовцю інкримінують вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою) Кримінального кодексу України. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції.

Досудовим розслідуванням встановлено, що рішенням міської ради приватному підприємству було надано в оренду земельну ділянку під будівництво. У зв’язку з невиконанням умов договору Черкаська міська рада у 2015 році звернулася до суду з позовом про стягнення заборгованості.

 

У липні 2017 року, обіймаючи посаду міського голови, посадовець підписав і скерував до суду лист про відкликання апеляційної скарги у господарській справі за позовом Черкаської міської ради до приватного підприємства, яке займається будівництвом, про стягнення заборгованості у зв’язку з невиконанням зазначеним підприємством умов договору оренди щодо строків початку будівництва та розірвання договору.

На підставі вищевказаного листа апеляційну скаргу Черкаської міської ради залишено без розгляду, що унеможливило стягнення з орендаря заборгованості в бюджет міста.

Внаслідок протиправних дій міського голови бюджет міста Черкаси недоотримав понад 447 тисяч гривень.

У понеділок, 8 жовтня, слідчі прокуратури Черкаської області за оперативного супроводження працівників Управління захисту економіки в Черкаській області Національної поліції повідомили міському голові про підозру за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

На даний час вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.