Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Понад півмільйона гривень доведеться сплатити миргородському підприємству через неукладення трудового договору

Понад півмільйона гривень доведеться сплатити миргородському підприємству за допуск п’ятьох працівників до роботи без укладення трудового договору.

Керівництвом Управління Держпраці у Полтавській області на підставі акта інспекційного відвідування винесено постанову про накладення штрафу на підприємство з надання послуг по задоволенню потреб у належному утриманні будинків та прибудинкових територій у м. Миргород у розмірі 558 450 гривень. Під час інспекційного відвідування товариства інспекторами було встановлено фактичний допуск п’ятьох працівників до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.

Суб’єкт господарювання оскаржив постанову про накладення штрафу до суду першої інстанції, просив суд визнати незаконною та скасувати постанову про накладення штрафу. Розглянувши справу у судовому засіданні, Полтавський окружний адміністративний суд прийшов до висновку, що Управлінням Держпраці у Полтавській області винесено постанову про накладення штрафу обґрунтовано та відповідно до вимог чинного законодавства. Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду у задоволенні позову перевіреного підприємства відмовлено.

Управління Держпраці у Полтавській області наголошує, що відповідно до ч. 5 ст. 50 Закону України “Про зайнятість населення” від 05.07.2012 №5067-VI роботодавцям заборонено застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, учиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин. За використання праці працівника без укладання з ним трудового договору (контракту) відповідно до статті 265 КЗпП України за кожного неоформленого працівника передбачений штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати.