Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавщину відвідала донька президента підпільної України

У Полтавському краєзнавчому музеї відбулася конференція науковців та громадськості “Полтавці у ІІ Світовій війні: борці за українську державність. Невідомі герої”, присвячена діячам українського визвольного руху. 

У ній взяли участь полтавські науковці  – кандидат історичних наук Віктор Ревегук, професор кафедри історії України ПНПУ Людмила Бабенко, Ніна Кирпотіна, студенти Полтавського педуніверситету, Полтавської державної аграрної академії та курсанти Військового інституту телекомунікацій та інформатизації.

На запрошення організаторів (краєзнавчо-історичного клубу при Полтавській центральній міській бібліотеці, ГО “Громада Полтавщини”, Полтавського краєзнавчого музею, ПНПУ) до Полтави завітали донька Президента Української Визвольної Ради, уродженця Шишак Кирила Осьмака Наталія, та нащадок міського голови Полтави, діяча ОУН Федора Борківського Дмитро.

Звучали доповіді про Кременчуцький осередок підпілля в роки гітлерівської окупації, українські збройні формування того періоду, ідеологів національно-визвольного руху та ін.

Після завершення конференції Наталія Осьмак відвідала Диканьку, звідки родом була її бабуся, мати Кирила Осьмака, та побувала на екскурсії в Диканському краєзнавчому музеї.

Фото Ірини Баб’як