Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавщина матиме власний літературний журнал

У Полтаві відбулися збори обласної організації Національної спілки письменників України за участю літераторів області.

Голова обласної організації Наталія Кірячок прозвітувала про роботу за останній рік. Вона представила нових членів організації, а також вона презентувала письменницькій спільноті сигнальний примірник літератруного журналу “Полтавська криниця”, який видаватимуть двічі на рік. Друк фінансуватиметься з обласного бюджету. Новий часопис має чимало актуальних рубрик і відображатиме культурні, і зокрема літературні процеси в області.

“Тут друкуватимуться не лише полтавці, але й наші земляки з інших країн”, – розповів релактор часопису Олексій Нежививй.

Серед досягень — обласна рада за ініціативою Спілки заснувала дві літературно-мистецькі премії, – імені Феодосія Рогового та імені Петра Ротача.

Збори відвідав і голова НСПУ Михайло Сидоржевський. Він очолив Спілку чотири роки тому.

“Коли я прийшов на посаду голови Спілки, то був шокований. Вона була практично у некерованому стані (через хворобу попереднього голови), а ще купа боргів та судових позовів”.

За словами Михайла Сидоржевського, приміщення Спілки на Банковій у Києві було дуже ласим шматком для багатьох. Так, орендну плату за землю на нього підняли до 150 тис. грн за місяць, що було непідйомною сумою. Довелося давати раду і майну спілки в Ірпені, Одесі та ін.

“Але нам вдолося це все витримати, і зараз Спілка впевнено стоїть на ногах”, – підсумував Михайло Сидоржевський.

Літератори Полтавщини також обговорили творчі питання та обрали делегатів на з’їзд НСПУ, що відбудеться наприкінці листопада.