Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтава переймає досвід Львова

18 жовтня до Полтави завітала делегація з міста Львів. Метою зустрічі є обмін досвідом між українськими містами в рамках програми Urban Talks.

Як повідомили у Полтавській міській раді, на початку заходу мер Львова розповів присутнім про успішніші проекти розвитку Львова впродовж останніх років. А також запросив усіх українців відвідати Полтаву.

– Котляревський, Сковорода — цей край народив найкращих. Тому перебуваючи тут, ти краще розумієш Україну — вона прекрасна. Кожен українець має приїхати в Полтаву, відчути цю прекрасну атмосферу, і розуміти велич нашої країни, — зазначив міський голова Львова.

Зустріч відвідав і секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. Він подякував Андрію Садовому, і в свою чергу, запросив полтавців до активної роботи з напрацювання стратегії розвитку міста Полтава. Нагадаємо, промоційна кампанія з інформування мешканців про Концепцію інтегрованого розвитку міста Полтава 2030 розпочалась з 17 жовтня.

– У нас є багато спільного з містом Львів. Як і Львів, Полтава має тисячолітню історію Для нас дуже цікаво та важливо обмінюватися досвідом з тими містами, які на декілька кроків уперед. Я особисто вирішив відвідати цю зустріч, аби послухати, яким чином Львів мав можливість розвиватися, які рішення були прийняті для того, щоб мати зараз не лише столицю Західної України, а й столицю туризму в країні. Я впевнений, що Полтава має взяти все найкраще від Львова та в найближчий час стати конкурентоспроможним містом на ринку туризму, підкреслив Олександр Шамота. – Усі ви, мешканці, маєте долучитись до цього розвитку. Полтава має бути такою, якою ми її хочемо бачити. Але для цього потрібне ваше стратегічне бачення, тому запрошую усіх долучатися до написання нашої стратегії.

Окрім цього, з презентаціями про стратегію міста Львів виступили представники львівської делегації. З боку нашого міста Концепцію інтегрованого розвитку міста Полтава 2030 презентувала керівник проектного офісу Ірина Брижань.

Відвідав дискусію також депутат Полтавської міської ради Олександр Глазов. Він зауважив, що це гарна пропозиція від міста лева поділитися досвідом, ініціативами, роботою взагалі по місту:

– Для нашого міста – це цікаво. Ми ж в свою чергу також можемо запропонувати безліч цікавого. Адже станом на сьогодні Комунальна організація «Інститут розвитку міста» займає лідируючі позиції по Україні: ми одні з перших завершили створення Концепції інтегрованого розвитку міста Полтава 2030, – наголосив Олександр Глазов.

Дискусію Urban Talks продовжили розмовами про архітектуру та стратегії, розвиток міської екосистеми, бренд міста.

Довідково. Urban Talks — це дискусійна платформа, спрямована на налагодження дружнього діалогу та співпраці між українськими містами. Під час заходу представники міських рад і громадських організацій діляться корисними практиками та презентують власний успішний досвід розвитку міст.