Ви тут:
Суспільство Україна 

Половина українців назвали помилкою заборону російського кіно – опитування

Близько 57% респондентів вважають заборону артистів і російських фільмів в Україні помилкою та обмеженням прав громадян.
Половина громадян України вважають помилкою заборону російських телеканалів, фільмів та артистів. Про це свідчать дані всеукраїнського опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), пише Кореспондент.
Відзначено, що цей відсоток дещо збільшився в лютому 2018 року.
У той же час, 30% опитаних вважають, що в Україні занадто багато “прокремлівських пропагандистських” ЗМІ, а держава і суспільство на це слабо реагують (в лютому так вважали 33%). При цьому близько 35% не змогли вибрати відповідь або відмовилися відповідати.
Згідно з опитуванням, 50% респондентів вважають, що заборона російських телеканалів в Україні є помилкою і призводить лише до обмеження прав громадян (в лютому так думало 44% громадян), тоді як 33% дотримуються протилежної думки і вважають, що заборона російських телеканалів в Україні є необхідним кроком для захисту держави. Близько 18% респондентів вагалися з відповіддю або відмовилися відповідати на це питання.
“57% респондентів вважають заборону артистів і російських фільмів в Україні помилкою і обмеженням прав громадян. 27% опитаних виправдовують цю заборону. Близько 17% респондентів вагалися з відповіддю або відмовилися відповідати”, – свідчать дані соцдослідження.
До того ж, приблизно, 28% українців переконані в тому, що заборона російських соцмереж є необхідним кроком для захисту держави. Протилежної точки зору дотримуються близько 46% опитаних. Приблизно, 26% вагалися з відповіддю або не стали відповідати на це питання.
У питанні доцільності введення квот на українську мову в ефірі радіо і телебачення опитані розподілилися, приблизно, навпіл: 37% вважають це за доцільне, 40% – ні. Причому, з лютого підтримка введення квот дещо зросла. Близько 23% не визначилися з відповіддю або відмовилися відповідати на це питання.
Як повідомляється, опитування проводилося з 8 по 23 вересня методом особистого інтерв’ю. У дослідженні взяли участь 2026 респондентів у віці старше 18 років з усіх регіонів України (крім Криму та непідконтрольних українській владі територій Луганської та Донецької областей). Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3%.