Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Польська діаспора Полтавщини відзначила сторіччя незалежності Польщі

У приміщенні обласного музично-драматичного  театру імені Гоголя влаштували урочистий концерт з нагоди 100-річчя відновлення незалежності Польщі та 15-ої річниці створення спілки поляків Полтавщини “Полонія”. Про це повідомили у Facebook-групі польської діаспори Полтавщини.

Розпочалося дійство з національних гімнів України та Польщі. Артисти  співали та декламували вірші українською та польською мовами, виконували народні танці. 

На концерт завітали генеральний Консул Речі Посполитої  у Харкові пан Януш Яблоньский, віце-консул Ян Здановський, голова Спілки Поляків Полтавщини «Полонія» Олена Андрієвська, вчителька польської мови Йоланта Домек-Тобольська, актив “Полонії” та жителі Полтави, які цікавляться польською історією і культурою.

Януш Яблонський, Генеральний консул Республіки Польщі у вітальному слові наголосив:

“Коли розвивають польську культуру, підтримують польські традиції – це також, можна сказати, багатство України. Багато культур та традицій – це збагачує Україну. Я хотів би побажати всім полтавцям всього найкращого, і щоб в цей день завжди пам’ятали, що ми, поляки, – друзі”.