Ви тут:
Суспільство Україна 

Підвищення цін на житлово-комунальні послуги не позначиться на отримувачах субсидій, – Андрій Рева

Міністр соціальної політики України Андрій Рева розповів в ефірі телеканалу “Прямий” про основні принципи програми житлових субсидій у контексті зміни ціни на природний газ для опалення.

За словами урядовця, відмінність житлово-комунальних послуг від будь-яких інших товарів полягає у їх життєвій необхідності для людей в зимовий період, а тому програма житлових субсидій є безальтернативною, повідомляє Урядовий портал.

“Людина не може прожити без житлово-комунальних послуг, оскільки не можна вижити взимку в приміщенні, яке не опалюється. І, коли у людини відсутні можливості придбати тепло за встановленою виробником ціною, обов’язок держави їй допомогти, а ця допомога називається – субсидією”, – пояснив Міністр.

Він також акцентував увагу на тому, що отримувачі субсидій не відчують коливань ціни на газ, оскільки їхня частка оплати залишиться незмінною.

“Субсидія залежить від двох факторів – від розміру тарифу та від доходів громадян. Якщо доходи громадян не змінюються, а тариф зростає, то сума коштів, яку людина сплачує за опалення, не змінюється, а зростання тарифу компенсується збільшенням субсидії. Тобто сума, яку сплачує держава за людину, зростає по мірі зростання тарифів, а для людини залишається без змін”, – заявив Андрій Рева.