Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Отримання он-лайн послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, – роз’яснення Дар’ї Бриндак

Міністерство юстиції України йде в ногу з часом та впроваджує свої послуг через мережу Інтернет. Це покликано спростити та покращити ситуацію з надання адміністративних послуг громадянам та юридичним особам, зокрема, у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Запровадження он-лайн сервісів забезпечує відкритість та доступність даних про зареєстровані права на нерухомість, а головне – можливість, у спрощеному порядку отримувати такі дані без візиту до органів державної реєстрації без черг, використовувати саме достовірні відомості про зареєстровані права на нерухоме майно в комерційному обороті на ринку нерухомості.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», затверджено Порядок надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, яким передбачено можливість отримання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав).

Інформація з Державного реєстру прав містить актуальні на дату та час її надання відомості про зареєстровані речові права, їх обтяження щодо одного об’єкта нерухомого майна, наявні в ньому, а також відомості з Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна та Державного реєстру іпотек, які є архівною складовою частиною Державного реєстру прав, або відомості про відсутність зареєстрованих речових прав, їх обтяжень щодо такого об’єкта нерухомого майна.

Слід зазначити, що он-лайн послуги отримуються на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України через Кабінет електронних сервісів, який можна знайти за адресою https://kap.minjust.gov.ua/. На даному сайті можна ознайомитись з повним переліком послуг, покроковими інструкціями з їх отримання, а також інформацією про нормативно-правові акти, якими врегульовано надання таких послуг.

Інформація з Державного реєстру прав в електронній формі через веб-портал Мін’юсту надається користувачам, яких ідентифіковано шляхом використання кваліфікованого електронного підпису.

Пошук відомостей про зареєстровані речові права, їх обтяження щодо суб’єкта здійснюється за одним або декількома з таких ідентифікаторів:

– прізвище, ім’я та за наявності по батькові;

– номер та за наявності серія документа, що посвідчує таку особу;

– реєстраційний номер облікової картки платника податків;

– найменування та ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи (у разі, коли інформація запитується в інтересах юридичної особи її керівником чи представником).

Надання інформації з Державного реєстру прав в електронній формі здійснюється після сплати адміністративного збору з використанням електронних платіжних систем або в інший спосіб, визначений договором про надання сервісної послуги.

Крім того, інформація про зареєстровані права та їх обтяження, отримана в електронній чи паперовій формі за допомогою програмного забезпечення Державного реєстру прав, має однакову юридичну силу та використовується відповідно до законодавства.

Звертаємо увагу на те, що інформація про право власності, яке виникло до 2004 року, в даному реєстрі відсутня, оскільки до того часу реєстрів взагалі не існувало і за інформацією такої давності треба звертатися до підприємств, установ, організацій, які відповідно до чинного на той час законодавства, проводили оформлення та/або реєстрацію прав.

В. о. начальника ГТУЮ у Полтавській області Дар`я Бриндак