Ви тут:
Суспільство Україна 

Небесній Сотні присудили престижну європейську премію

Премією Європейського товариства Куденгове-Калерґі що два роки починаючи з 1978-го відзначають особливі заслуги в справі єднання Європи.

Цьогоріч нагороду присуджено Небесній Сотні – за те, що під час подій Євромайдану в Києві люди пожертвували своїм життям, обстоюючи громадянські свободи та європейські цінності в Україні.

“Разом з європейськими колегами ми радилися й думали, в який спосіб це має відбутися, як принц Ніколаус фон Ліхтенштейн від імені Європейського товариства Куденгове-Калерґі вручить премію Небесній Сотні. Фізично складно запросити для цього всіх родичів Героїв Небесної Сотні. І ми зупинилися на тому, що є Музей Майдану”, – сказав перед врученням премії Ігор Жалоба, голова Пан’європейського союзу України.

Із рук президента Європейського товариства Куденгове-Калерґі принца Ніколауса фон Ліхтенштейна почесну нагороду прийняв генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

Премія та два свідоцтва про нагородження – українською й німецькою мовами – зберігатимуться в Національному музеї Революції ГідностіПремія та два свідоцтва про нагородження – українською й німецькою мовами – зберігатимуться в Національному музеї Революції Гідності

Свого часу цієї відзнаки було вдостоєно Рональда Рейгана, Гельмута Коля, Ангелу Меркель. Нині ж уперше в історії премію присудили не одній особі.

Генеральний директор Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло з рук принца Ніколауса фон Ліхтенштейна приймає премію Європейського товариства Куденгове-Калерґі, присуджену Небесній СотніГенеральний директор Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло з рук принца Ніколауса фон Ліхтенштейна приймає премію Європейського товариства Куденгове-Калерґі, присуджену Небесній Сотні

Премію названо іменем Ріхарда Куденгове-Калерґі, фундатора Пан’європейського Союзу – структури, з появою якої після Першої світової війни почалося зближення держав аж до створення Європейського Союзу.

Концепція пан’Європи має на меті підтримання миру та безпеки через об’єднання держав в Європі й установлення політичної рівноваги у світі.

Граф Отто фон Габсбурґ, багаторічний голова Пан’європейського Союзу, 13 років тому застерігав: “Путін дуже відкрито заявляє про свої наміри. Гітлер чинив так само. Такі люди слів на вітер не кидають. Справа може дійти до катастрофи, якщо країни світу ніяк не реагуватимуть на наявні небезпеки”.

Вручення премії відбулося першого дня першої Пан’європейської конференції в Україні в приміщенні Національного агентства України з питань державної служби.