Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Науковці різних країн з’їхалися до Полтави на конференцію, присвячену роковинам “червоного терору”

На базі Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка відбулася Міжнародна наукова конференція «Великий терор 1937–1938 рр.: жертви та виконавці». Організували захід кафедра історії України спільно з Інститутом історії України НАН України, повідомили на сайті ПНПУ. 

У конференції взяли участь понад 70 науковців, серед них професор Університету Парижа 1 Пантеон Сорбонна, віце-президент CIPSH (Міжнародної ради філософських та гуманітарних наук ЮНЕСКО) Франсуа Джінджан, професор Даріана Блохин (м. Мюнхен, Німеччина), професор Ірина Романова (м. Вільнюс, Литва), вчені з Білорусі та ін. Українські дослідники представляли Полтаву, Київ, Харків, Одесу, Суми, Кривий Ріг, Вінницю, Ніжин, Кременчук, Краматорськ.

Упродовж 2017–2018 рр. у рамках державних заходів відзначається трагічна дата – 80-річчя здійснення масштабної масової кампанії репресій громадян, організованої сталінським радянським керівництвом проти так званих «ворогів народу». Важливе місце в обговоренні відвели проблемі неопублікованих архівних матеріалів щодо подій політики Великого терору в Україні. Заступник директора Галузевого державного архіву СБУ А. Хромов (м. Київ) ознайомив учасників з інформаційним потенціалом фондів архіву радянських спецслужб, що розкривають чимало прихованих від громадськості таємниць радянського минулого. До роботи долучилися також архівісти Державного архіву Полтавської області та архівного підрозділу Управління СБУ в Полтавській області.

До початку роботи конференції відкрили виставку документів, присвячених Великому терору та його наслідкам, а також виставку нових публікацій з теми.