Ви тут:
Суспільство Україна 

Нацбанк випускає монети номіналом 5 і 20 гривень до 100-річчя НАН України

10 жовтня Національний банк України випускає  в обіг монети номіналом 5 і 20 гривень, присвячених 100-річчю Національної академії наук України.

Монети відрізняються металом – номіналом у 5 гривень виготовлена з нейзильберу, а в 20 гривень – зі срібла, про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Якщо аверси монети практично не відрізняються, то реверси мають відмінності. На монеті з нейзильберу зображений портрет Володимира Вернадського на тлі будівлі Президії Національної академії наук України, внизу – стилізована цифра 100, в нулі якої вписано роки: 1918 та 2018. А на монеті зі срібла зобразили жовту будівлю Президії Національної академії наук України (елемент оздоблення – локальна позолота), над якою напис 100/ РОКІВ; по колу розміщені портрети президентів Національної академії наук України з підписами: ВОЛОДИМИР ВЕРНАДСЬКИЙ (угорі), ОРЕСТ ЛЕВИЦЬКИЙ (праворуч), МИКОЛА ВАСИЛЕНКО (ліворуч), ВОЛОДИМИР ЛИПСЬКИЙ (ліворуч), ДАНИЛО ЗАБОЛОТНИЙ (праворуч), ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛЕЦЬ (унизу ліворуч), ОЛЕКСАНДР ПАЛЛАДІН (унизу праворуч), БОРИС ПАТОН (унизу в центрі); на матовому тлі внизу напис: НАЦІОНАЛЬНА/ АКАДЕМІЯ НАУК/ УКРАЇНИ.