Ви тут:
Суспільство Україна 

“Ми цінуємо партнерство з Україною, яке триває 25 років”, — командир 146 авіаційного крила Нацгвардії штату Каліфорнія полковник Кейт Ворд

8 жовтня на військовому аеродромі “Гавришівка” бригади транспортної авіації відбулась урочиста церемонія відкриття багатонаціональних авіаційних навчань “Чисте небо — 2018” (“Clear Sky — 2018”) за участю 8 держав-членів Північноатлантичного альянсу. Про це повідомляє прес-служба Міноборони України.

В урочистих заходах крім військовослужбовців Збройних Сил України, взяли участь представники Збройних Сил Данії, Естонії та США.

У своїх промовах закордонні учасники навчань наголошували на важливості такого партнерства, яке спрямоване не лише на тренування навичок та вмінь, спільної діяльності, але й на підтримання миру на континенті.

“Ми дуже цінуємо партнерство з Україною, яке триває 25 років. Ми вважаємо, такі навчання дуже важливі для підтримання партнерських стосунків з іншими країнами. Впродовж наступних кількох тижнів будемо разом навчатись та сподіваємось, що ці навчання сприятимуть підтриманню миру в Європі та світі”, — зазначив у своїй промові командир 146 авіаційного крила Національної гвардії штату Каліфорнія полковник Кейт Ворд.

У свою чергу представник Збройних Сил Королівства Данія капітан Роберт Морек, підлеглі якого разом з українськими колегами зосередяться на відпрацюванні питань бойового пошуку та порятунку, зазначив, що навчання є підтвердженням того, що усі партнери України готові завжди прийти не допомогу.

“Під час цих навчань ми зосередимо свою увагу на спільному відпрацюванні питань бойового пошуку та порятунку. На навчаннях ми тестуватимемо не тільки наші вміння і навички. Дуже важливо, що ми хочемо продемонструвати нашу готовність завжди прийти на допомогу українським військовим”, — зазначив капітан Роберт Морек.

Представник Збройних Сил Естонії капітан резерву Андрус Падар у своєму зверненні зазначив, що поки у Європі немає миру, а деякі країни здійснюють ворожі акти проти сусідів, ми маємо спільно, а не поодинці протистояти цьому.

“В Європі ще не має миру і в Україні на сході далі йде війна. Ми бачимо, на які жертви йде ваша країна заради своєї незалежності. Разом — ми набагато сильніші ніж поодинці, тому ми тут зібралися, щоб обмінятися досвідом, навичками та вміннями”, — сказав капітан резерву Андрус Падар.

Великі очікування від спільної роботи на цих навчаннях покладають і українські військові льотчики. За словами командира бригади транспортної авіації полковника Олега Нечипорука, українські пілоти ділитимуться своїми знаннями, набутим досвідом і водночас, здобуватимуть цінні навички взаємосумісності з повітряними силами США.