Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Місячник здачі зброї: упродовж тижня на Полтавщині громадяни здали понад 100 одиниць небезпечних предметів

Від початку Місячника, а саме з 1-го жовтня, громадяни добровільно здали до підрозділів поліції Полтавської області 109 одиниць зброї, 20 спецзасобів та 999 боєприпасів. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції у Полтавській області.

За інформацією відділу контролю за обігом зброї управління превентивної діяльності ГУНП в Полтавській області, за перші 8 діб Місячника на обліку – 20 одиниць армійської нарізної зброї та понад 50 – гладкоствольної мисливської, 28 зразків холодної зброї та 7 – саморобного виробництва.

Серед зданих боєприпасів – майже тисячу набоїв, 3 снаряди часів Другої світової війни та 2 гранати.

“Звертаємо увагу громадян! Особа, яка добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої, звільняється від кримінальної відповідальності відповідно до частини 3 статті 263 Кримінального кодексу України. В іншому випадку – особа стає порушником правил обороту (користування населенням) вогнепальної та холодної зброї, бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв і підлягає кримінальній відповідальності”, – йдеться у повідомленні правоохоронців.

Довідково: Стаття 263 Кримінального кодексу України. Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами

1. Носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу – караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

2. Носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу – караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.