Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Майже 39 тис. полтавців знайшли роботу завдяки обласній службі зайнятості

Протягом січня-вересня 2018 року послугами обласної служби зайнятості скористалося 49,3 тис. безробітних осіб. Це на 3,2 тис. або 6% менше ніж за січень-вересень 2017 року.

Цьогоріч, як повідомили у Полтавському обласному центрі зайнятості, кількість роботодавців, які співпрацювали з обласною службою зайнятості зросла проти відповідного періоду 2017 року на 9,8% і становила майже 8,0 тисяч одиниць. Кількість вакансій у базі даних регіональної служби зайнятості  збільшилася на 19,0 % до 57,7 тис. одиниць.

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 38,8 тис. осіб, що на 2,9 % більше відповідного показника 2017 року, в тому числі 19,0 тис. осіб або 49,0% працевлаштовано оперативно до набуття статусу безробітного.

З загальної чисельності працевлаштованих 22 безробітних отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 835 безробітних (на 34,7 % більше осіб, ніж за відповідний період 2017 року), з яких 224 особи, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 611 осіб, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності, – йдеться у повідомлення.

За сприяння обласної служби зайнятості забезпечено тимчасову зайнятість 13,1 тис. громадянам. Найбільш поширені види громадських робіт: благоустрій та озеленення територій, зон відпочинку; інформування населення про субсидії; впорядкування місць поховання захисників Вітчизни, меморіалів, кладовищ; будівельні та ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери; роботи по наповненню реєстру та формування картотеки; роботи по догляду за громадянами у закладах соціальної сфери.

Для забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, у січні-вересні 2018 року за направленням обласної служби зайнятості 6,9 тис. безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості зросла у 2,4 рази та становила  2,9 тис. осіб.

З метою підвищення конкурентоспроможності осіб на ринку праці 244 особи отримали ваучер для підвищення кваліфікації за спеціальностями «медсестринство», «соціальна робота» та «бджолярство».

Станом на 01.10.2018 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебувало 14,3 тис. безробітних, з них отримували допомогу по безробіттю 11,4 тис. осіб.

За професійними групами, серед вищезазначеної чисельності зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (16,8%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (16,0%), представники найпростіших професій (15,5%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (14,9%).

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, станом на 1 жовтня 2018 року, у порівнянні з відповідною датою минулого року, збільшилася на 44,9% та становила 4,5 тис. одиниць. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 5,8 тисяч пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (28,3%), а також на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (22,1%).