Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Лубенське літературне об’єднання ім. Донченка відзначило 95-літній ювілей

У Лубнах відбувся творчий вечір з нагоди 95-річчя з часу заснування літературного об’єднання ім. О. Донченка.

Історія створення літоб’єднання сягає початку ХХ століття і пов’язана з ім’ям дитячого письменника Олеся Донченка, який разом з Марком Кожушним створив філію спілки селянських письменників «Плуг», що діяла при редакції тодішньої газети.  Подальша історія розвитку літоб’єднання тісно пов’язана з іменами Пилипа Капельгородського, Леоніда Первомайського, Петра Артеменка, Петра Лубенського, Надії Хоменко, Володимира Малика, Віктора Безорудька, Петра Мостового та ще багатьох інших яскравих, самобутніх велетів слова. Зараз голова осередку – головний редактор газети «Лубенщина», член НСПУ Олександр Міщенко.

З визначною ювілейною датою літераторів привітав міський голова Лубен Олександр Грицаєнко. Він відзначив великий внесок письменницбкої еліти Лубенщини в розвиток літературного процесу краю та вручив  на згадку про подію сувенірну продукцію з символікою міста.

Під час ювілейного вечора презентували нову книгу «На полотні вишиваного слова», де вміщені твори членів літоб’єднання і яка була  видана до відзначення поважної дати.