Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Київський міжнародний економічний форум 2018: Подія, що трансформує свідомість!

На екваторі осені, 18-19 жовтня, у столиці відбулася одна з найбільш масштабних бізнес-подій в Україні – п’ятий Київський Міжнародний економічний форум (КМЕФ). 

Цей захід є комунікаційним майданчиком високого рівня між українським та іноземним бізнесом, експертами та владою. Протягом 5-ти років КМЕФ шукає тренди, змінює реальність і творить майбутнє задля людей, задля України.

Головною темою цьогорічного форму стало майбутнє країн у світі хай-тек.

Технології уже сформували наше минуле й теперішнє. Настав час майбутнього, і саме КМЕФ покликаний обрати вірний напрямок розвитку. Осягнувши суть, можна змінити світ навколо!

Цього року в черговий раз відкрив форум Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман

«Щоб економіка була сильною – країні потрібні інвестиції, які повинні бути більш ефективні та захищені. Успіх тих хто інвестує – і є успіхом держави. Інфраструктура – це судини розвитку для бізнесу. Україна має значний потенціал для розвитку в порівнянні з країнами Європи. Головний потенціал – це самі українці, і перш за все – кваліфіковані кадри. Ми визначаємо інвестиції в освіту одним із головних пріоритетів. Маємо конкурентне податкове законодавство, верховенство права буде зміцнюватися, розвиток стане дедалі швидшим. Україна зростає і буде зростати. І ми розвиваємо наш бренд під назвою “Ukraine now”!» – підсумував свою промову Володимир Гройсман.

Мультимільйонер, бізнесмен, засновник форуму та спікер Василь Хмельницький поділився думками щодо бізнесу та економічної ситуації в країні:

«Погано, що закордон від’їжджають кваліфіковані спеціалісти, а ще гірше те, що Україну покидають цілі команди. Важливо думати не тільки про те, щоб приходили іноземні інвестиції в Україну, а в першу чергу, – щоб місцеві інвестори були зацікавлені інвестувати. Конкуренція в Україні та світі зростає, і щоб розвивався бізнесу потрібна:

1. Дешева продукція;

2. Якісна продукція;

3. Зовнішньо приваблива продукція;

4. Сервіси.

Нам точно не потрібно захищати стару економіку, а варто формувати нову. Гарний приклад – Ізраїль, де держава інвестує у стартапи, саме там їх найбільше у світі на душу населення. Створення такої екосистеми сприятиме розвитку економіки.

Молоді люди вже не хочуть бути до чогось прив’язаними. Вони хочуть пожити в Україні, потім у США, потім у Великобританії, а потім знову в Україні,» – таку закономірність Василь Хмельницький спостерігає на прикладі власного будівельного бізнесу.

Важливе питання із залу на п’ятому Київському міжнародному економічному форумі задав політконсультант, футуролог Олексій Жмеренецький: «Криза мотивації – це одна з головних проблем майбутнього. Коли люди звільняться від потреби працювати заради виживання, то постане питання: а для чого взагалі жити? А що «драйвить» вас?» Кожен спікер розповів про свою мотивація для руху вперед.

Ознайомившись із матеріалами КМЕФ 2018, заступник губернатора Полтавської області з питань економічного розвитку Андрій Пісоцький висловив власну думку щодо економічної ситуації на Полтавщині й розвитку економічних форумів в Україні:

«Полтавщина – серед лідерів у формуванні державного бюджету, і ми бачимо великі перспективи економічного зростання в майбутньому. Відповідно до стратегії Полтавської області 2020 року, одним із трьох головних пріоритетів є високий рівень конкурентоспроможності економіки регіону. Тому наша адміністрація заснувала у 2017му році міжнародний економічний форум Полтавщини, метою якого є спілкування між інвесторами, керівниками підприємств і владою. Цей захід допомагає презентувати область і залучати додаткові інвестиції. У 2018-ому році наш форум був проведений вдруге, й ми плануємо розвивати його в майбутньому. Дякую організаторам Київського міжнародного економічного форуму за захід високого рівня, та будемо раді формуванню партнерства між форумами».

Розглядаючи економічну ситуацію в країні сьогодні, можна підсумувати: Україна має потужний потенціал, адже прогресує за більшістю показниками міжнародних індексів, які оцінюють розвиток економіки, бізнесу та людського капіталу. Наприклад, протягом останніх 5 років індекс конкурентоспроможності України підвищився з 84 до 81-го місця. У топ-50 найбільш інноваційних країн наша держава тепер займає 43 місце. А в рейтингу легкості ведення бізнесу ми покращили показники на 36 позицій, таким чином піднялися із 112-го до 76-го місця. Україна на 61-шій позиції за показниками індексу конкурентоспроможності талантів. А також тримає 7 місце серед країн Європи в розвитку сонячної енергетики. За прогнозами наприкінці 2018-того року інвестиції у відновлювальну енергетику складуть близько 500 млн доларів.

Довідка

Дві СИЛЬНІ сторони української економіки:

Швидко набирає обертів розвитку ІТ-індустрія України, і сьогодні частка експорту цієї сфери – понад 3, 6 млрд доларів. Зараз дана галузь гуртує понад 127 тис. висококваліфікованих програмістів. За 2017 рік обсяг інвестицій у стартапи становив близько 259 млн доларів. Успішно працюють 100 R&D центрів. А ще майже 100 компаній із списку Fortune Global 500 (найбільших світових компаній) обрали партнером український ІТ-ринок.

Інша сильна сторона української економіки – агросектор. У цій галузі Україна впевнено тримається серед світових лідерів! Торговий оборот у 2017р. – 22 млрд. доларів, із яких експорт – 18 млрд. доларів (це на 16% більше, ніж за попередній період).

Українцям є чим пишатися, є досягнення, і варто зосереджуватися на сильних зонах розвитку, а не зміщувати акценти на слабкі сторони й проблеми. Якщо постійно говорити про негаразди, то Україна просто розчиниться в інформаційному морі негативу, стане непривабливою для інвесторів, а отже, – без інвестицій зупиниться розвиток країни. Тому налаштовуємося на позитив та особистісний розвиток – це і є запорукою успішного майбутнього, як нашого, так і всієї України!

Сергій Корнієнко

Фінансовий журналіст