Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

КП “Полтававодоканал” просить 30 млн грн з обласного бюджету для поповнення статутного фонду

Наразі фактично всі колектори  КП ПОР “Полтававодоканал” перебувають в аварійному стані. Загалом, для ремонту мережі, за підрахунками керівництва підприємства, потрібно 600 млн грн протягом трьох років. Таких коштів зібрати самостійно підприємство не може.

Питання про фінансову підтримку КП “Полтававодоканал” стало чи не найбільш дискусійним на сьогоднішньому засіданні.

Ситуацію зі станом колекторів саме керівництво підприємства назвало  “стабільно аварійною”.

“Нам необхідні кошти, щоб провести ремонт принаймні основних колекторів. У Полтаві зараз найбільш небезпечний колектор Алмазного заводу (територія Сади 1, Сади 2).  Він постійно руйнується, провалюється. А над ним знаходяться дитячі садочки та школи”, – сказав генеральний директор КП “Полтававодоканал” Василь Воротинцев.

Він також додав, що до зими необхідно відремонтувати колектори по вулицях Південна, Олеся Гончара та Шолом-Алейхема. Цьогоріч підприємство полагодило 27 провалів. Але бистро це не робиться, наголосив гендиректор.

“Нещодавно ми завершили серйозну роботу на Київському шосе. Робота ведеться. Проте каналізаційні мережі Полтававодоканалу зношені на 99%. Якщо їх не ремонтувати, то матимемо великі проблеми. Фінансові питання без участі області та міста вирішити неможливо”, – зауважив Василь Воротинцев.

Не всі депутати були одностайні щодо підтримки виділення коштів підприємству. Серед пропозицій звучали й думки передати його у комунальну власність місту Полтава. Проте, після обговорення та врахування усіх пропозицій, члени комісії вирішили підтримати підприємство на умовах співфінансування  з Полтавською міською радою. Щоправда, поповнити статутний фонд “Полтававодоканалу”, навіть при позитивному рішенні депутатів, цьогоріч все рівно не вдасться. За словами КП “Полтававодоканал” Павла Кропивка, бюджет 2018 року Полтавської області наразі уже розподілений.

Загалом, на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку депутати розглянули 13 основних та 6 додаткових питань. Серед них: затвердження Правил користування водними об’єктами для плавання на маломірних суднах; про розміщення вагових комплексів на території Полтавської області; про встановлення тарифів на теплову енергію; про стан автомобільних доріг області та перспективу їх ремонту; про припинення діяльності ОКП “Лабораторія контролю умов праці” та ряд інших поточних питань.