Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Комісія ПЕК обласної ради розглянула звернення про надання спецдозволів газонафтовим компаніям

У приміщенні обласної ради відбулося засідання постійної комісії облради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр під головуванням Сергія Мамояна.

У засіданні взяли участь перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький, заступник голови облради Євген Холод, депутати облради, представники нафтогазових компаній, громадські активісти.

Комісія вирішила підтримати звернення Державної служби геології та надр України щодо погодження продажу на аукціоні спеціального дозволу на геологічне вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно промислову розробку з подальшим видобуванням нафти, газу природного конденсату ватажківської площі на території Полтавського району Полтавської області; Дубрівсько-Радченківської площі на території Миргородського та Великобагачанського районів.

Суперечки викликали питання щодо надання дозволу на геологічне вивчення й дослідно-промислову розробку площ на території Карлівського, Машівського, Великобагачанського, Решетилівського, Миргородського, Гадяцького, Зіньківського та Шишацького районів чотирьом приватним компаніям. За інформацією представників цих компаній, зареєстровані вони нещодавно, мають невеликий статутний фонд і соціальні угоди з громадами покищо не уклали.

Оскільки голоси розділилися практично порівну, стосовно цих суб’єктів підготували два проекти рішень, а підтримати звернення Держгеонадру щодо надання дозволів чи відмовити — вирішить сесія обласної ради.

Члени комісії винесли в сесійну залу рішення про відмову стосовно звернення Державної служби геології щодо видачі спецдозволу АТ «Укргазвидобування» на розробку Горобцівсько-Відрадницького родовища у зв’язку з розширенням наданої раніше в користування ділянки надр.

На сесії також планують озвучити звернення голів фракцій облради, щодо внесення змін до Бюджетного кодексу.

«Це абсолютно нормально в умовах децентралізації, що передаються й повноваження, і кошти на місця. Якщо сьогодні запроваджена процедура прозорих аукціонів, то позиція облради має бути така, щоб 50 % коштів, які будуть отримані від проведення аукціону, спрямовувались до обласного бюджету», — наголосив Андрій Пісоцький.