Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Керівники ОТГ Полтавщини та очільники видобувних підприємств, які працюють на території області, домовляються про партнерство

Сьогодні у Полтаві розпочав роботу галузевий форум “Соціальне партнерство”, який покликаний допомогти налагодити співпрацю підприємств паливно-енергетичного комплексу та об’єднаних територіальних громад, на території яких вони діють. На одному дискусійному майданчику керівники підприємств та очільники ОТГ Полтавщини зустрічаються вперше.

Також до розмови запросили й представників Полтавської обласної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, місцевих агенцій регіонального розвитку, громадських організацій та депутатів Полтавської обласної ради.

“З п’яти видобувних компаній, які сьогодні діють на території Полтавської області, на форумі представлено чотири. З іншого боку – близько 40 територіальних громад. Ми плануємо неформальне спілкування, щоб налагодити соціальне партнерство. Сподіваюся, що тут вирішаться найбільш вагомі питання щодо розвитку ОТГ, на території яких ведеться видобуток. Все, про що домовлятимуться на форумі, робиться для взаємної вигоди обох сторін”, – сказав організатор форуму Сергій Семізаров.

На відкритті заходу член Багатосторонньої групи зацікавлених осіб (БГЗО) з імплементації Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості Ганна Кіященко наголосила на важливості прозорої роботи видобувних компаній.

“Коли ми використовуємо природні ресурси без прозорості, це прямий шлях до корупції. Корисні копалини з часом вичерпуються. Тому нам варто думати над ефективним використанням коштів, які отримуємо від видобування корисних копалин. Головне у цьому – прозорість”, – сказала вона.

Основні питання Форуму: джерела фінансування стратегій розвитку громад; рента від видобування нафти, газу і газового конденсату; успішні практики соціального партнерства компаній ПЕК і сільських громад та екологічна складова.

Зокрема, сільський голова Сергіївської ОТГ Гадяцького району Ігор Лідовий зауважив, що для їхньої громади найбільш проблемним питання щодо співпраці з підприємством НГВУ “Полтаванафтогаз” ПАТ “Укрнафта”, яке працює на території громади, є сплата прибуткового податку – ПДФО.

“У нас на території громади займається видобутком п’ять юридичних структур. Це підприємства ПАТ «Укрнафта». Вони зареєстровані у податковій у нас. Весь 2017 рік ми з ними сперечалися: куди слід платити прибутковий  податок, зокрема – ПДФО. Вони доводили, що мають плати за місцем реєстрації (Полтава чи Київ). Ми переконували – що у Гадяч – за місцем реєстрації державної фіскальної служби. За землю і за майно вони платять нам, тож і ПДФО має надходити сюди. Врешті, ми довели, що наші претензії правомірні. Проте, на жаль, це нічого не змінило. Мінрегіон, Асоціація ОТГ та Асоціація міст внесли пропозиції щодо уточнення цього моменту в законодавстві. Сподіваємося, що незабаром в законодавстві буде чітко обумовлено: хто й куди має платити ці податки”, – сказав Ігор Лідовий.

Форум проводиться завдяки ініціативі та організаційній підтримці Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування. який створений за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону. У ньому беруть участь представники компаній: ПАТ «Укргазвибудування», «ДТЕК Нафтогаз» (ПрАТ «Нафтогазвидобування»), «Полтавська газонафтова компанія», Представництво «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед».