Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Католицькі священики розповіли про ризики святкування Хеллоуіна для дітей

31 жовтня православні вшановують пам’ять апостола і євангеліста Луки, християни західного обряду відзначають День всіх святих. Але все більшого розмаху, в тому числі й в Україні, набуває святкування Хеллоуіна, яке багато хто, зокрема й християни, молодь і діти сприймають як безневинну розвагу.

Ніч Хеллоуіна – це «не тільки жарт», заявив священик Франческо Бамонт, вказуючи на ризики, яким піддаються діти: на деяких веб-сайтах для дітей є посилання, що ведуть безпосередньо на сатаниські і окультистські сайти.

«Соціальні планувальники зла, – зазначає Бамонт, – Знають, що діти, привчені з перших років життя до мови і образів окультизму, ставши дорослими, ризикують долучитися до окультизму як такого, який для нових поколінь може стати альтернативою християнства».

У свою чергу священик Альдо Буонаюті, координатор Служби боротьби з сектами, пояснив в інтерв’ю Радіо Ватикану:

«31 жовтня – це переддень свята Всіх Святих. Навіть слово “Хеллоуін” не варто було використовувати, оскільки воно, на жаль, зв’язується з іншим сучасним явищем, з новоліттям сатаністів і звеличування окультного світу разом з усіма його замогильними жахами. Ми, християни, відзначаємо свято Всіх Святих, тобто людей, що жили по-справжньому, а не привидів, зомбі, вампірів і чудовиськ: ми святкуємо героїв, які віддали своє життя і залишилися в історії християнства завдяки своїй здатності змінювати історичні події в напрямку добра».

Священик зазначає, що Хеллоуїн включає в себе суміш різних аспектів, які не можуть не піддаватися критиці з боку християн, починаючи з його комерціалізації. До речі, Папа Сикст IV в 1480 році заснував торжество всіх Святих, щоб протидіяти забобонам, поширеним серед селян: перед настанням зими вони молилися до якихось духів пітьми. Селяни, скотарі слідували обряду друїдів, які ходили по хатах і питали: «Жертва або прокляття?» – Що сьогодні перетворилося в «солодощі або витівки», – і це питання означало наступне: «Принеси жертву, щоб князь Самайн, той, кому бог сонце повинен поступитися місцем, захистив твою сім’ю, урожай і худобу».

Поступово, з присутністю ірландців в США, Хеллоуїн перетворився в переважно комерційне свято для дітей. Але не слід забувати, що сатаністи святкують його як новоліття, присвячуючи місяць жовтень пошуку нових адептів. Як розповів священик, послідовники культу вважають, що навіть непрямі учасники Хеллоуїна є шанувальниками диявола.

“Не треба впадати в крайнощі, – додає священик Буонаюті. – Небезпечно вбачати диявола всюди, але так само небезпечно і протилежне, тобто применшувати, перетворювати в банальність і недооцінювати те, що може відкрити двері в досить небезпечний світ”.