Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Фільм та фотовиставка з передової: курсантів військового коледжу у Полтаві привітали з Днем захисника України (ФОТО)

У військовому коледжі сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут сьогодні привітали курсантів з Днем захисника України, що святкується 14 жовтня.

Привітати хлоців і дівчат, які обрали військову службу, завітав заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь.

«Ви обрали дуже складну, ризиковану, відповідальну професію. І мені приємно, що тут знаходяться справжні молоді люди, які загартовують себе. Не треба боятись, ухилятись від проблем, а треба брати життєві уроки. Хочу побажати невичерпної енергії. Щоб ви свою військову майстерність використовували тільки на навчаннях, на полігонах і ні в якому разі не приймати участь в бойових діях», – зазначив Микола Білокінь.

Свої фотографії представила і фотокореспондент Анна Чапала, яка спеціалізується на військовій тематиці. Працює у цій сфері з 2015 року, як почалась війна на сході. Зізнається, що поїздки у зону АТО були вдалими, кожного разу вдавалось поговорити з хлопцями і не було небезпек. Втім, найстрашніше, за її словами, це бути на похованнях бійців.

«Це фото, зроблені на Донеччині, Луганщині, на Полтавщині, коли були поховання хлопців. Також зустріч 72-ї бригади у Білій Церкві. З колегами шукали можливість поїхати туди або з волонтерами, або домовлялись з військовими. Небезпека була, але невелика. Кожна поїздка хвилююча, тому що кожного разу знаємо, куди ми їдемо і що може трапитись. Завжди дуже страшно бувати на похованнях. Порівняно з цим будь-яка поїздка є звичайною. Найстрашніше це бачити як мати ховає свого сина».

Разом з цим курсантам продемонстрували фільм «Бій за фасад. Ціна незалежності» полтавця Дмитра Гонтаренка, який посів 3-є місце на цьогорічному фестивалі документального патріотичного кіно “КіноДок».

«Фільм побудований на кадрах, знятих під час бою 25 липня 2015 року, на передовій позиції Фасад на Луганському напрямку. Позиція знаходиться за містом Щастя, далі — Весела Гора і Луганськ. Стався бій, вийшла диверсійно-розвідувальна група, провела розвідку боєм. Нашу історію намагаються переписати вже не один раз. Думаю, потрібно це припиняти. Розумію, що таким чином роблю свій внесок в інформаційну війну. Люди, які відстоюватимуть дійсність, матимуть більше аргументів у виглядів документальних фільмів», – розповідає оператор.

Окрім цього краєзнавець Віталій Яременко розповів курсантам факти про українських козаків, а також подарували книги, що привезли з цьогорічного Форуму видавців у Львові.

«На Форумі видавців у Львові до нас підійшов львівський видавець, громадський діяч Ярослав Сватко, який все життя займається вивченням історії. Він знав, що на Полтавщині є заклади, які готують військових. Тому попросив передати ці книги, однієї з них він є автором «Розвідник воюючої України», та «УПА в запитаннях та відповідях Головного командира», – зазначила директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вікторія Пилипенко.

Книги і фотовиставку подарували військовому коледжу. За словами заступника начальника коледжу Андрія Назаренка, нещодавно вийшов наказ Міністра оборони щодо влаштування кімнати традицій у військових навчальних закладах. Тому ці подарунки доповнять колекцію речей нового приміщення.